Despartirea de HotNews.ro. Un nou inceput - Hotnews Mobile
1 € 4,6559 1 USD 3,9517sâmbătă 22 sep 2018
ce proiect
coloneze [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 13:04
+49/59
ca sa stim ce sa urmarim?
Multumim! Ati fost cei mai buni!
Impotriva prostiei din tara [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 13:41
+40/52
Mergem mai departe alaturi de voi!
Pt mine......
polonyca [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 13:53
+31/41
HN era ....Home Page !!!! O sa modific........astept vesti ....musai !!! Cu stima...:)
Multumim
othelo [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 13:53
+42/54
Multumim Cristian Pantazi si Dan Tapalaga pt. profesionalismul vostru si succes in noul proiect!
Sunteti printre putinii jurnalisti ok din Romania.
Si eu sunt curios
imi_pasa_de_romania [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 20:05
+3/7
Ma tem sa nu fie motivul cel la care ma gandesc eu. Sincronizarea cu DT s-ar putea sa aiba si alte chestii in spate si sincer ma tem sa fie o apropiere de cenzura pe la HN :(
Ar fi chiar pacat, tinand cont ca este printre putinele care nu se teme sa spuna lucrurilor pe nume!

Cat despre drumul catre noul poriect nu pot decat sa va doresc succes tutoror, inclusiv colegilor ce va vor urma, nu doar voua si se pare ca vin dupa voi, impreuna cu multi utilizatori de aici :)

Sa ne auzim cu bine!
wow!
bancheru83 [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 13:04
+10/20
...
Domnule Pantazi, Domnule Tapalaga
bancher [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 13:09
-53/117
ati fi fost niste ziaristi eminenti daca nu ii luati partea lui Basescu intr-un mod atat de evident.
Pentru cateva plusuri primite de la postacii lui Traian Basescu si Elenei Udrea v-ati indepartat de alti cititori, mai rationali si cu picioarele pe pamant (dar mai putini vocali).
Va sugerez respectuos sa nu mai faceti greseala sa luati partea cuiva pe viitor, ptr ca obiectivitatea este si trebuie sa fie principala caracteristica a unui ziarist.
Aberatiile Mafiei
Cozmin30 [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 14:54
+30/50
Acestea sunt aberatii.
Cei doi sunt ziaristi exceptionali : inteligenti, competenti, seriosi, curajosi, obiectivi, echidistanti, incoruptibili, nesantajabili.
I-au luat partea fostului presedinte, doar atunci cind acesta a avut dreptate si l-au criticat, atunci cind nu a avut dreptate.
Nu s-au indepartat decit de cititorii cu un IQ foarte redus, care cred minciunile, calomniile, dezinformarile si intoxicarile infractorilor la Latrinele puscariasilor Felix si Guita.
Echidistanti nu inseamna, in acest caz, la jumatatea distantei intre infractori si oamenii cinstiti, ci alaturi de oamenii cinstiti.
un bancher . . . scapatat
ty [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 18:29
+2/4
.
nu i bancher e casierita
Pasarea_PuieMontix [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 22:12
+2/4
si n are bani ci datorii...
Bun
ac [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 15:35
-14/24
Basescu, plusuri, postaci, -1.
am simtit
mos ion roata [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 13:14
+43/57
o schimbare de opinie in ultima perioada (din partea HN)
Sper sa fie ceva temporar. Pe dv domnule Pantazi sper sa va intalnesc in noul proiect editorial. Opiniile dvs sunt interesante si constructive. Stima!
Multumim!
DragosParvu [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 13:14
+42/50
Multumim si mult succes!
Mult succes in continuare,
Habermas [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 13:15
+29/43
si voua si hotnews.ro!

Din punctul meu de vedere, este normal sa apara si divergente de viziune si metoda. Pentru o societate sanatoasa, diversitatea este buna. Iar daca asta duce la inmultirea centrele jurnalistice care apara un set de valori, cu atat mai bine!
Succes!
salvenilus [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 13:15
+37/51
Cu tot respectul pentru intreaga echipa, dar Hotnews insemna pentru mine in primul rand Pantazi + Tapalaga. Succes in noul proiect, va voi urmari.
Idem
JestersTear [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 13:22
-14/78
Si eu unul, dupa ce am sesizat o cenzura foarte scupuloasa a tuturor opiniilor contrare agendei LGBT pe acest site, indiferent cat de obiective si civilizate au fost, ei bine, de azi m-am decis sa renunt la a mai urmari si comenta acest site.
(poate totusi trece de cenzura comentariul)
Metoo
Rares1 [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 14:16
+2/40
Si eu ma gandesc sa fac acelasi lucru. Propaganda si incurajarea minoritatilor disfunctionale se pare ca a devenit politica de capatai.
Bafta,
Arigo Sanchi [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 13:23
+32/46
Aștept cu interes noul proiect, sper sa fie tot unul liber de comunism!
Multumesc
keiser_soze [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 13:24
+32/40
pentru tot !
Mult succes in viitor, abia astept sa''va citesc'' din nou !
Succes!
Cataleya [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 13:26
+30/38
Si mult noroc in initiativa voastra!
Succes pe viitor!Dar...
delavrancea [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 13:31
-16/56
Sa nu mai fiti partinitori.Mie mi-ati creat impresia asta.
De exemplu cum puteti sa promovati un om politic ca Orban pe care oricat ai incerca sa il "cureti" in ochii publicului ramane patat.Omul Orban a fugit de la locul accidentului,e si filmat.A fost prezentat numai de bine prin prisma Hotnews.Acum il "lipiti" de presedintele Romaniei.Mie ,ca cititor si alegator,nu-mi da bine.Asta e doar un exemplu.In fine, numai conteaza.
Sa fiti frumosi.
Bafta!
E foarte greu...
vio7 [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 13:36
+32/40
12 ani sunt o mare parte dintr-o viata de om,14 si mai mult...sunt convinsa ca e foarte greu....Va astept,sa va citesc din nou si voi sa scrieti cu aceeasi exigenta si corectitudine.Respect!
Intrebare de om curios
tiberius_p [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 13:52
+26/32
Ramaneti in Romania?
Succes mai departe!
Ochiul lui Horus [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 13:59
+13/19
Un sut in dos e intotdeauna un pas inainte.
Vorbesc din experiente personale.
Astept cu interes noua configuratie...
Mult succes!
skanda7 [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 14:06
+13/19
Pe de alta parte sunt ingrijorat pentru noua directie a Hotnews....
Gurile rele spun ca va fi preluat de . . .
ty [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 18:35
+8/10
un apropiat a lui Dragnea.
Intrebare de om curios
tiberius_p [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 14:17
+2/10
Ramaneti in Romania?
multumim, si va asteptam
nedumeritul [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 14:17
+7/13
multumim, si va asteptam
Respect
Acor [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 14:25
+8/14
Respect si multumiri Nu ne lasati mult timp fara VOI-Cristian Pantazi si Dan Tapalaga.Am fi prea "saraci".
MULTUMIM!
ramureanu [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 14:27
+8/14
SUCCES!
Succes
Omics [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 14:34
+4/10
Sper să nu-i luați cu voi și pe neghiobii care comentează pe aici.

Mai mult raționalism nu strică niciodată.
Succes!
Remarque [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 14:35
+11/17
Pai de fapt...nu ne despartim. Abia astept sa va citesc din nou. Sper sa fie tot online.
Mult succes!
bafta,
nahir [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 14:36
-1/7
sansa si multe (o vorba de sorginte basesciana pana la maritis) succesuri. :)
Pantazi
van d'AL [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 14:43
+6/14
Good man, great job, way to go!
Nasol
Bolsevicul [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 14:48
+16/24
Îmi pare sincer rău. Pentru mine, erați etalonul jurnalistului de analiză politică.

Nu știu cât din politica editorială a HotNews vi se datorează dvs și dlui Tapalagă. Sper ca site-ul să nu se shimbe prea multe ca atitudine, calitatea analizelor oricum va avea de suferit, cel puțin pe termen scurt.

Mult succes în noul proiect și vă rog din suflet să nu uitați un lucru: într-o media copleșită de prestații gen Mircea Badea, Ionuț Cristache, Mihai Gâdea, Ion Cristoiu etc etc, voci ca ale dvs reprezintă ceva neprețuit.

Nu uitați că, vorba Cațavencilor, cititorii dvs sunt mai inteligenți decât ai lor. Nu ne lăsați de izbeliște!
Un click distanta
Trojan.H [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 14:57
+10/20
Pentru mine Hotnews inseamna Tapalaga si Pantazi, nu ca as deconsidera intr-un fel restul redactiei. Oricum, cei doi nu pleaca nicaieri, vom fi tot impreuna, la un click distanta.
Cristi Pantazi, in cazul asta nu ne spunem
Susufler0 [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 15:07
+13/21
nici macar la revedere, pt ca nu ne despartim de tine si de Dan !

Mor de curiozitate sa va citesc cat mai repede pe voi doi dar si pe acei "alti ziaristi de calibru din afara redactiei " !

PS. Un pic de tristete tot ramane insa !
asociati, nu actionari
PesteleFaraBicicleta [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 15:49
+1/7
Multumim asociatilor, nu "actionarilor", ca e SRL! Ce dreacu, sa nu ne-necam la mal! ;-)
mulţumim şi pe curând
iaurtica [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 15:50
+10/18
Mulţumim pentru tot ce aţi făcut până acum, pentru verticalitate şi susţinerea valorilor autentice în care ne regasim mulţi. Probabil că o schimbare de viziune a HN (deja perceptibilă în ultima vreme) mă va face să renunţ la acest site cu care îmi începeam ziua. Vă aşteptăm cât mai curând cu noul proiect. Aşa cum foarte corect a remarcat cineva aici - avem mare nevoie de voi, Romania avre nevoie de voi! Pe foarte curând!
a luat barca apa?
vodatepes [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 15:51
-16/30
A luat barca apa? Stiti cine fuge prima data cand barca incepe sa se scufunde?
Da' muieți-s posmagii?
g01an [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 18:56
0/2
a fost atinsa o coarda sensibila... sau doua.
stima ...
astronaut [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 16:11
+6/12
si respect , va gasesc ca ma mana curiozitatea si ideile se potrivesc !
Omul sfinteste locul
valll [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 16:21
+10/18
Cu siguranta veti construi ceva bun, si mai bun.Astept cu nerabdare sa va citesc articolele.
primavara a sosit...
..13 [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 16:31
+5/11
Este timpul pentru un nou inceput.

Succes mai departe!
Cu dreptul (ma rog, cu dreapta) inainte!

spor sa aveti!
Multumesc pentru tot ce ati facut!
Intrebare
Agenduta [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 16:54
+6/12
E musai sa ai facebook?
Sper ca nu.
Succes in noul proiect.
Poate gasim sanse operationale, de sustinere in noul proiect. Am depasit vremea constatarilor, a scriiturii bune (doar in text), a senzatiei "legat de maini si de picioare". Avem nevoie, ca de aer, de o organizare a gandirii, sau de separarea planurilor in acest talmes-balmes. Eu am nevoie de o privire de ansamblu in cazul X (de ex), in care sa vad transparent legaturile, dar sa pot spune "bucata asta tine de justitie, asta de politie, asta de munca..." Imi doresc sa fiu un om informat pe palierele care-mi suscita interesul, sa pot sa raspund cu responsabilitate si sa am o atitudine corecta, echidistanta si cu procentul de emotivitate strict necesar. Astept noutati. Va multumesc pentru 14ani-13.03.2018.
Nici mie nu-m iplace facebook
valll [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 17:33
+1/5
Dar le-om duce pe tate.
Succes !
B.T. Alexandru [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 17:08
+6/12
Putin regret ramane. Hotnews a fost o referinta si este o structura organizationala care ar trebui sa ramana. Construirea unei noi entitati cere timp si cere fonduri. Sper sa aveti puterea si determinarea sa va serviti profesia cu aceiasi onestitate. Cuvantul vostru conteaza , multi oameni au incredere in probitatea voastra.
a inceput barca
Incomod3 [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 17:29
-6/18
sa ia apa ? :) :)
Hotnews nu inseamna nimic fara 3 nume pentru mine
deval [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 17:35
+6/12
!!! Era si un spirit dar cata vreme il tutelati voi !! Eu nu-mi iau ramas bun de voi , cei 3 jurnalisti ! Doar va multumesc pentru ce ati facut pe acest parcurs !! De carcasa, numita HN am si uitat si mai exact (foarte exact) am taiat-o din lista de interes !!!
Cata vreme avem internet, (...) ramanem impreuna !
Banuiesc ca aveti niste contracte de confidentialitate foarte dure !! Oricum, ce lipseste din acest, text eu zic ca stim...respectiv aceea ca Ciuma Rosie infesteaza presa in metastaza !
Multumim!
EU_e_cu_noi [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 18:01
+3/9
Sper sa putem sa va citim in continuare analizele competente ! Nu exista democratie fara jurnalism independent, iar un proiect independent are nevoie de finantare. Eu cred ca noi, citittorii, suntem in aceeasi masura interesati sa va sprijinim, inclusiv financiar.
Succes si sa auzim de bine !
Drum Bun!
CPM1 [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 18:22
-4/12
Dar cu arhiva SIPA ce ati facut?
Sper sa ajungi la puscarie!
Crowdfunding
AlinL [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 18:24
+5/11
Bun. O luati pe cont propriu. Ramane de vazut ce se alege de HotNews.
In alta ordine de idei, eu v-as ajuta cu vreo 500-1000 de Euro. Daca mai gasiti 100 ca mine s-ar putea sa va fie mai usor. Food for thought.
i m in
Pasarea_PuieMontix [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 22:20
-1/3
deci au ajuns la 2000. hai ca n cateva zile punem d'un business media (legit nu latrin)
da
codrean [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 18:25
+2/8
o sa ne lipsiti dar ... e alegerea voastra.
Bafta in ce veti mai intreprinde ! Asteptam ceva si mai bun de la voi !
numai bine!
g01an [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 18:53
+5/13
drum bun si multa bafta mai departe.

interesanta schimbarea, sper ca redactia Hotnews sa inteleaga impactul pe care l-ar putea avea plecari importante din perspectiva imaginii redactiei si tinand cont ca se petrec intr-un context delicat. trebuie sa comunice cu publicul despre semnificatia lor si despre ce vor face mai departe si trebuie sa o faca intr-un limbaj care sa nu lase loc de interpretari.
Inceputul sfarsitului la Hotnews.ro ?! !!
mirceacr [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 19:09
-2/2
Hotnews este una dintre putinele voci care se face auzita si reuseste sa reziste.

Fara indoiala ca are inamici.

Sa fie demisia celor 2 inceputul sfarsitului ?!!!
Newsweek?
gogutza10 [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 19:41
-2/2
sa fie Newsweek?
??
Penru o clasă politică onestă, responsabilă !
silvaestru [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 19:56
+1/3
Mulţumiri pentru articolele publicate de-a lungul a 14 ani şi pentru analizele riguroase şi obiective în slujba adevărului şi spiritului civic, pe care le-am urmărit cu sufletul la gură !
La Hotnews aţi făcut istorie !
Aţi apărat energic, cu tenacitate şi cu perseverenţă valorile democratice româneşti şi europene.

Aţi militat pentru cinste, dreptate, corectitudine, angajament şi responsabilitate în viaţa publică.

Aţi luptat cu mult curaj împotriva corupţiei şi pentru oameni politici oneşti, înalt competenţi, cumpătaţi, altruişti, responsabili, de care să fim mândri.

Multă sănătate, putere de muncă şi succes Cristian Pantazi, Dan Tapalagă, celor care vă însoţesc, precum şi celor care rămân la Hotnews !

Mulţumiri din inimă !
multumim dl Cristian
GeorgeT [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 20:46
+1/3
Avem nevoie de oameni ca voi, multumim
Mult succes!
24alex24 [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 21:44
+3/5
Domnule Pantazi aprecierea este reciprocă. Dumneavoastră împreună cu domnul Tapalagă ați fost un compas pentru descifrarea acestor vremuri atât de tulburi din politica și societatea românească.

Vă doresc să țineți în continuare în picioare stindardul valorilor democratice, al gândirii bunului-simț, demascând totodată elementele dominate din clasa politică care lucrează împotriva interesului național și societății românești numai pentru interese personale și de grup. Mult succes în tot ceea ce faceți!
Cum va fi?
Ciobanul Bucur [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 22:07
-2/2
Dar cum va fi HotNews fara voi?
De ce scrieti
motanul_gri [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 22:14
+1/3
..." Las in urma (...) un public exceptional" ?

Eu zic ca nu lasati pe nimeni in urma! Publicul va va regasi.
nu ne despartim
amanda13 [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 0:59
+2/4
asa cum HN a fost pentru mine principala sursa de informatie aici peste ocean, site-ul cu care ma trezesc in fiecare zi, va voi urma oriunde veti fi.
o porcarie!
CRMS [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 13:43
+3/3
Este clar ca Dragnea si PSD au pus mana pe HN.
Acuma i-au luat in vizor pe M Macovei si pe C Preda.
La anu' pe vremea asta haituiti vor fi ce-i care scriu anti PSD pe site-ul asta.