Laura Codruta Kovesi: Nu a existat nicio discutie cu vreun procuror din DNA sau cu procurorul Iorga Moraru Mihaiela referitoare la vreun dosar privind un ministru care putea sa ajunga premier - Hotnews Mobile
1 € 4,6569 1 USD 4,0889sâmbătă 18 aug 2018
chiar si
cucuveauamov [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 16:46
-29/39
Pinocchio ar fi invidios.
Dottore di Catania
un domn [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 17:52
+15/21
DA Omul Vostru !
Iorga e omul lui Morar!
Impotriva prostiei din tara [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 18:10
+8/18
Morar a facut justitie pana la Basescu, Dragnea si Udrea, in rest ciocul mic. Aici e o complicitate transpartinica, intre niste politicieni care o vor pe Kovvesi plecata ca sa scape ei de dosarele penale.
Culmea, Cosma zice ca toate dosarele sunt masluite dar el si taica-su au luat 5 respectiv 8 ani de parnaie cu executare. Daca era masluit, erau deja achitati.
O dati jos pe Kovesi, va dam noi jos pe voi! Cu parul de data asta!
Din datele preliminare incluzand
un domn [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 21:06
-1/5
Un plashoian iubitor de Sputnik, URSS nu e Strain de aceste Lovituri, kuzmin ar trebui expulzat
adevarul e
nahir [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 18:17
+6/12
ca turnatoarea de iorga are imaginatie. Daca nu ea, cel ce o invata sa arunce cate o petarda prin media.
nici in sufragerie nu a fost :))
premierul grivco [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 22:39
0/8
sau a fost?
in primul
nahir [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 7:54
-1/3
rand, comisia lui peste prajit, a doua dupa comisia Nana (urmeaza, dupa cum ne-a anuntat tovarasul vostru dragnea, si altele) nu a reusit sa stabileasca daca era sufragerie, birou sau dormitor, nu au reusit sa afle daca exista atarnata vreo lustra (si cu cate brate) sau era o aplica pe tavan, nu a reusit sa afle ce a discutat G-ralul Anghel Iordanescu
"Recladiti"DNAul cu Ioan Amerie ex sef PNA
Plagarus [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 20:46
+3/9
Ne intoarcem in vremurile jegoase,de pe vremea l'u Bombo ?
Nu am vazut nicio dovada contra LCK
D-or [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 16:47
+28/38
Doar vorbe de claca fara nicio acoperire.
raspuns
md. [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 18:06
+11/17
nici nu vei vedea. Daca chiar ar fi ceva nu fugeau acesti partizani in tari straine si trimiteau "petarde" la momente cheie.

Da hai sa empatizam ca baronii locali si toti cei ce ne-au adus prosperitate de 28 de ani incoace prin vizibilele lor incercari si sa denigram putinii oameni care chiar se lupta cu ei, la propriu.

Mult respect, DNA si LCK!
dar in sufragerie la oprea a fost?
premierul grivco [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 22:40
-2/8
sa-u nu sunt dovezi? :)))
greu
nahir [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 7:57
0/2
de spus, "sa-u" (ca sa te citez) nu.
Tot petarde ati ramas, voi, pesedacii, inalti ca brazii cu mucii pe piept.
la comentariul de mai sus cum e scris?
premierul grivco [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 14:33
0/0
sau nu te-ai uitat? :)))
DNA ar trebui sa stopeze afacerile in derulare
D-or [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 17:05
+1/13
Asta i-ar lasa pe infractori si pe sustinatorii politici ai acestora "fara aer" , fara forta de a riposta.

Asa, pe masura ce afacerile se invechesc, infractorii capata si bani si sustinere prin extinderea numarului celor implicati si a masei de suport.

DNA nu ar trebui sa astepte sa o sesizeze cineva in mod expres, ar trebui sa aiba si o directie specializata care sa urmareasca mediul economic si social si care sa se autosesizeze si sa cereceteze evolutiile suspecte.

Exemplu de notorietate: Termoficarea din Galati. Desi in strategia de dezvoltare a orasului se aprobase revitalizarea sistemului de termoficare, noii alesi au inchis sistemul in aprile 2017, fortind populatia sa-si cumpere centrale si provocind indatorarea acesteia la firme de creditare.

Ar fi de neiertat daca DNA nu ar verifica daca nu e vorba de un grup infractional organizat si nu ar cerceta legaturile de rudenie dintre angajatii primariei si patronii firmelor de instalatii, de exemplu.

Sper ca nu asteapta vreo sesizare speciala.
Nu duoamna procuror sef, toti mint,
xrogo [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 17:07
-31/39
numai tu ai dreptate, toti sunt penali, numai tu esti imaculata!
))) fierbe sosul in voi
un domn [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 17:50
+7/15
KIWI va va arata degetuldinmijloc )))
Cred ca va ridica doua degete
Kecske [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 10:15
0/4
sa se ceara intr-o noua vacanta. Ceva exotic, ca la noi e frig si ninge.
nu, nu toti
Philipe [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 17:59
+23/31
dar cei direct interesati sigur mint. Toti cei condamnati sau cu procese de coruptie pe rol bineinteles ca mint. Deocamdata Codruta Kovesi nu a post prinsa cu vreo minciuna. Prin faptul ca sunt multi cei care o ataca nu se demonstreaza in vreun fel ca ei nu mint, doar pentru ca sunt multi. Logica ta e una extrem de sparta.
Iarta-l, a absolvit la Moscova,
Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 18:02
+5/11
la scoala de postaci putinisti.
subscriu bob muller
kthor7 [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 20:52
+3/11
Priviti circul pesedist! O adunatura jalnica de barbati fara....stiti ce...se chinuie asiduu sa dea jos o femeie si sa distruga o institutie care a ramas ultima in calea hotiei lor. Apropo de egalitatea de sanse, mandrul gadea, cu g mic ca e mai mic decat g-ul ala, pe care voiculescu l-a imprumutat cu sute de euroi, domnul popa raspopit joaca rolul investigatorului de doi bani. Promovat si citat de ph-online.ro, ziarul lui Vlad Cosma, unde batrani si tineri pesedisti aduc ode famigliei Cosma pentru un post caldut sau bani nemeritati, gadea da numai breaking news-uri. Bomba nu exista serghei petrus. Da, dar exista Vlad Cosma si furtul de identitate. Stiai bai Vladute ca nu ai voie sa te dai altul? Cum faci, tot de fraier pici. Si sunt fraieri aia care inghit povestea cu Kovesi. O fi fost portocala asta tampit si corupt, dar hei...corupti sunt peste tot! Il dam si pe el tot cu Cosma Vladut la puscarie ca sa-i tina de urat, si mergem inainte. Cam asa trebuie sa se faca. Numai ca tara nu mai are oameni isteti in frunte. Am spus si repet: Johannis, ia-ti armata, mergi in parlament si ia-i pe capii hotilor, acestia au uneltit impotriva sigurantei nationale. Fa-o pana nu e prea tarziu. Nu mai sta sa te inchin ca se scufunda titanicul!
mai minciuna,
nahir [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 18:20
+5/9
tu oricum ai picioarele scurte si abia te vezi deasupra orizontului.
Nu te mai chinui.
Poti sa repeti la infinit ca la miezul noptii soarele e sus pe cer, ca nu te crede nimeni. Sau cumva iti inchipui ca dragnea e cinstit?!
Dar de ce nu zici...
DT34 [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 18:29
+6/10
Sa traiti sefu PSD, sute de mii de oameni din tara, toata Europa occidentala, toti cred ca sinteti un hotz, dar nuuu tov. presedinte PSD, dumneavoastra sinteti un sfint, nu mintziti si nu furatzi, facetzi tot ce ati promis, dumneavoastra tov. presedinte PSD sinteti mama noastra!
Mda
kiko123 [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 8:28
-1/1
Care toti? Sa ne uitam putin la profilul moral a celor care o acuza.Daca acuzatiile sunt adevarate nu vii cu ele la televizor te duci in justitie unde pot fi verificate daca sunt adevarate sau doar calomnii.
Regula de aur
CalinMircea [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 18:48
-7/11
Când mai mulți oameni îți spun că ești beat, te duci la culcare, nu comentezi, că te faci de râs degeaba.
Si daca toti ceilalti
Ali Mentara [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 20:44
0/4
Sunt totusi vorbiti sa iti spuna ca esti beat?
asa e,
nahir [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 7:59
-1/1
uita-te la dragnea.
Nu doar ca e condamnat penal, dar toata lumea ii zice ca e hot si el, nimic.
Ca sa nu mai vorbim de catelul din lesa lui dragnea, tradiceanu.
wtf...ce s-au activat postacii!
trem [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 19:06
+5/13
II vezi cum sar la cate un articol mai rau decat mustele la ciocolata...

Baieti mai rasfirati ca apoi va identificam pe toti. Stim ca o vreti jos pe Kovesi, dar mai aveti ceva de munca la categoria probe. Petardele de la Antene sunt doar emanatii obosite lipsite de fundament.
PSD da atacul la justitie, Dragnea nu are timp
Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 22:02
+1/5
Dragnea nu mai are timp, o s-o atace pe Kovesi si DNA-ul pe fatza.

Cu ce? Cu dovezi inventate de PSD, bineinteles, cu inregistrari trucate si un val de minciuni si manipulari.
Dati-o jos si LKD va fi viitorul presedinte al RO
Plagarus [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 19:33
+1/9
La ce a fost cu Arafat, ce va fi cu LCK,nici nu va puteti imagina,psdevalizatorilor !!!
Doamne ajuta
A310 [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 20:05
-3/9
ca madam kovesi sa ajunga presedinta Romaniei .
Dupa sefia Olaf
un domn [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 21:08
+2/8
Asta cu Sigurantza!
e suficient
nahir [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 8:02
+1/3
sa ajunga ministrul justitiei. Ati belit-o.
...atentie marita...
mitocanu [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 20:42
+1/9
....jigodii din psd-alde-antena3-rtv...sa nu va-mpinga pacatul sa va atingeti de kovesi si dna...ca unde va stau picioarele acolo va sta si capul...
Tu cine perdelutza lu' mamaie esti
rcb [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 12:56
-2/2
... de ameninti in stanga si-n dreapta?

Gata, Kovesi e out saptamana asta, se incheie un capitol. Get used to it.

Prea se imputise cloaca.
poate ca are dreptate
nash pandelica [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 21:22
-5/7
n'o fi fost vorba de un p.m. care venea, ci de unul in paine, pt care trebuia sa se treaca la ...decapare.
da, despre asta vorbea dansa...
si daca ala este, cum se presupune, sorinel grindeanu, efemeritatea sa poate conduce la o confuzie ca asta.
poate ca n'a inteles iorga...
Axioma
nscandal [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 11:26
+1/1
Axioma: psd este un grup infractional organizat.
Intrebare: cum este cea care se intilneste in repetate rinduri in vilele conspirative ale S.R.I. cu liderii grupului infractional organizat, ponta, dragnea, oprea, maior, ghita, etc. ? Cum este cea sub a carei conducere se claseaza sau sint blocate in faza urmaririi penale, dosare de coruptie intr-adevar mari, nu caltabosi si pui grill pentru alegatori (Microsoft, ALRO, Gaze ieftine pentru niculae) ?
Ati ramas blocati in "omul providential", in "mamuca" anti-coruptiei, asa cum dragnea e "tatucul" tilharilor si al prapaditilor ? Atunci, iesiti acum in strada, ca n-ati iesit cind trebuia! Trebuia sa iesiti cind u.s.l.-ul dadea lovituri de stat, bloca reforma sanatatii si legea educatiei si slabea institutiile statului. Dar combateau bine pe la televiziuni infractorul astarastoaie, agramatul liviu pop, codrin stefanescu & co.,asa-i ? Hai, luati de minuta port-drapelele cinstei pnl si usr si hai in strada! Sa se strice de ris psd-ul cind va vede....
usor
Viorica Alexandru [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 13:02
0/0
...usor de manipulat si cei pro si cei contra Kovesi...