Vlad Cosma, la Antena 3: "Nu imi e frica! Pot sa fac dovada cum a fost masluit dosarul Tony Blair" - Hotnews Mobile
1 € 4,7560 1 USD 4,2306joi 25 apr 2019
Ai dracu' procurori, l-au fortat pe tuciuriul
scaraotchi [utilizator], Luni, 12 februarie 2018, 23:06
+15/27
asta de Cosma sa spuna si cu ce marca de lapte praf a fost intarcat. Laptele, bineinteles ca avea melamina chimica la greu in el, altfel cum se poate explica faptul ca a ramas asa ...bronzat...!?
Nu asta e important...
morometu [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 0:13
+14/22
ci faptul ca nici nu stie sa se exprime! Este grav ca astfel de oameni ne-au populat si ne populeaza parlamentul si chiar...ne fac legi. Iar noi muncim pe branci sa...ii platim. Vai de noi!
ba-i Infractorule
LLLL [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 12:11
0/4
du-te in instanta si nu te mai plange la golanii de la A3... Iti uram puscarie cat mai multa!!!
Se uita cineva in gura acestui penal?
Impotriva prostiei din tara [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 14:00
0/4
Jigodia asta tocmai a fugit din tara ca sa nu mai dea ochii cu DNA! Atat de nevinovat era! Daca era nevinovat, trebuia sa stea in tara si judecatorii il achitau.
O Dilema se Naste Acilea
un domn [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 1:06
+6/10
Daca Vlad Cozma vroia neaparat Zmeura de Aur la premiile Oscar 2018 iar Latrina 3 I au dat tzeapa ca il baga in fatza? Pai Mungiu fratili lu Alina care bate campii a luat palme de aur, Vlad Cosma de ce sa nu aiba Oscaru in fatza lu Don Bombo de burberry?
Sa inteleg ca a fugit din tara imediat dupa
emil bobu [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 12:47
+1/5
emisiunea asta. Pai daca se crede nevinovat, pentru ce sa fuga din tara?
"m-a chemat sa refac o declaratie mincinoasa"
cladob [utilizator], Luni, 12 februarie 2018, 23:15
+15/27
pai de ce ai mintit ? daca spuneai adevarul nu mai trebuia sa o refaci :)
Sa spuna la Instanta de judecata...
morometu [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 0:01
+9/17
Nu la TV, nu in media! Pentru mine tot circul asta este de prost gust! Manipulari...
dosarul
nahir [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 8:11
+5/9
Tony Blair?
Nenorocitule!!! Ai tacut pana acum, esti complice.
Chiar ca nici mutra nu-l ajuta. Handicapat.
Puscarie pentru procurori
rcb [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 8:42
-15/23
A venit si randul lor.
medicamente!
pb80tm [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 12:10
+1/5
diazepam!!
stai putin...
liviu_ [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 12:47
0/6
deci tu ai incredere in "Denuntul" unui condamnat penal impotriva justitiei?!

pot sa te intreb care este logica ta?!

pot sa te intreb cum vine parte aia cu "prezumtia de nevinovatie"?!
Nu e vorba de incredere
rcb [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 14:46
-1/7
1. Procurorii nu reprezinta nicaieri in lume "justitia". Astea-s baliverne. Reprezinta organul care face politica penala a statului. Organ care poate sa o ia pe aratura, ca orice structura de forta. Imi dau lacrimile cand ii vad pe unii cum plang de mila unei astfel de institutii si simt nevoia sa o apere :)

Doar instanta de judecata face dreptate (sau ar trebui sa faca.) De aici si prezumtia de nevinovatie, pe care nu prea o vad aplicata, de altfel.

2. Balbele procurorilor dupa aparitia inregistrarilor le dovedeste - prima facie - autenticitatea. Sigur, instanta trebuie sa decida, dupa expertiza. Pentru moment insa, acesti functionari pare ca au sarit calul si ar fi bine sa inceapa antrenamentul de volei. La Dinamo.
e simplu
cladob [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 22:11
0/0
daca au gresit, sa plateasca ca orice infractor indiferent ce functie la stat sau privat, in partide sau in biserica are.

Ai dovezi ? le poti verifica?
Astia sunt prourorii DNA, toti, dar chiar
xrogo [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 8:49
-16/26
toti niste nemernici si penali!
vezi
nahir [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 12:13
+2/8
sa nu te dea procurorii in judecata pentru calomnie.
Ori te pomenesti ca ai dovada fabricarii dosarelor false? O tii pentru tine? Esti complice.
Penibili mai sunteti.
Daca DNA s ar Subordona Latrinei 3
un domn [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 12:44
0/6
Ar fi altfel?
iti adresez
liviu_ [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 12:48
+2/2
aceleasi intrebari ca si celui de mai sus.
astept raspuns, nu minusuri...
lipsa unui raspuns (sau injurii) denota lipsa unui argument ceea ce arata faptul ca nici voi nu stiti d c scrieti aceste cuvinte pe site!
Iata un raspuns
relu59 [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 14:53
+1/3
Șeful DNA Ploiești Lucian Onea a confirmat susținerile lui Vlad Cosma

ADICA:
"Pot sa va spun ca acel înscris olograf şi acele tabele au fost depuse la dosarul cauzei de inculpatul Vlad Cosma", - deși denunțul olograf respectiv era semnat de un anumit Petruș din Iași. Culmea aceste înscrisuri - au fost si "expertizate".
Da, cum indraznesc sa faca dreptate in Romania
emil bobu [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 12:49
+1/5
unde mafia PSD se chinuie de 30 de ani sa controleze tot ce misca exact ca in Teleorman?

Vremea slugilor comuniste a trecut, poti sa pleci linistit inapoi in Rusia, ia-l si pe fratele tau rcb cu tine.
Pai, si cine ai vrea sa-ti pazeasca
scaraotchi [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 14:41
0/2
bunatate de pensioara supraevaluata, "decat" Grivei catelul din colt de langa frizerie....?
Nu zău!
asavreau [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 9:13
+12/14
Are dovada!De ce nu spune la tribunal?Ca orice infractor minte iar antena 3 poate fi acuzată de favorizarea infractorului.
Iata dovada
relu59 [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 14:54
-1/1
Șeful DNA Ploiești Lucian Onea a confirmat susținerile lui Vlad Cosma

ADICA:
"Pot sa va spun ca acel înscris olograf şi acele tabele au fost depuse la dosarul cauzei de inculpatul Vlad Cosma", deși denunțul olograf respectiv era semnat de un anumit Petruș din Iași. Culmea aceste înscrisuri - au fost si "expertizate".
Cum dreaq sa-i fie frica...
Observator roman [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 12:05
+4/4
...daca a sters-o din tara??
Nu imi e frica !!!
doi si-un sfert [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 12:23
+4/4
Dar am fugit din tara... No comment!
mda
gelu antigelu [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 12:37
+4/4
Nu ii este frica dar tocmai a fugit din tara si n-o sa se prezinte la audieri. Incep sa cred ca resortul ridicat de Mazare in Madagascar nu este pentru turisti. Este pentru refugiati!
aham...
liviu_ [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 12:49
+2/2
nici ted bundy nu si-a recunoscut vina...
daca nu ma insel si el a acuzat sistemul juridic...
un netrebnic
ion1 [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 13:06
+4/4
dupa cum lesne obsrvati , cozma asta micu este in netrebnic la fel ca tatal sau.
dupa cum observati, vocabularul acestuia este foarte sarac, modul de exprimare este deficitar, propozitii scurte , fara idei bine conturate, este confuz, chiar agramat - si este clar ca minte intrucat sunt prea multe inadvertente in pozitia lui .

este tipic comportamentului unui ins fara moralitate care ester disperat ca va ajunge dupa gratii.
Despre tipuri de frica
benicio [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 13:45
+2/2
Lui ar trebui sa-i fie frica de puscarie. Dar trece si puscaria, dupa care se intoarce la huzur. Insa mie ar trebui sa-mi fie frica de o clica de banditi care au pus mana pe tara asta si se pregatesc sa o devalizeze nepedepsiti, liberi si nestaviliti. Asta da motiv de frica.
Nasol
ge_neo [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 14:34
+1/1
Sa traiesti in tara asta!
Declaratie Lucian Onea
relu59 [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 14:49
+1/3
**** Declarația d-ului Lucian Onea din timpul conferinței de la DNA Ploiești, în care urma sa-şi susțină nevinovăția:
Extras:
** Răspuns:
Lucian Onea : "Bun, ce este cu tabelele, ce este cu acel înscris olograf ?
In dosarele noastre toate probele sunt depuse de parti, de inculpați sau de celelalte persoane, potrivit procedurii penale, fara încălcarea dispozițiilor legale.
La acest moment pot sa va spun ca acel înscris olograf si acele tabele au fost depuse la dosarul cauzei de inculpatul Vlad Cosma. „
*** Întrebare:
** Un jurnalist: "a cui a fost inițiativa depunerii acelor tabele?"
** Răspuns:
Lucian Onea: "Rezulta din dosar. Eu v-am spus cine le-a depus."
..................................
***** Încheierea Tribunalului Prahova
Extras:
"La data de 25.05.2015, pe adresa Direcției Naționale Anticorupție – Serviciul Teritorial Ploiești a sosit o corespondenta expediata din Chișinău, Republica Moldova. In conținutul corespondentei a fost identificata o 'sesizare' formulata de un anume 'Serghei Petrus' din Chișinău.
............................
CONCLUZIE:
Șeful DNA Ploiești Lucian Onea a confirmat susținerile lui Vlad Cosma
ADICA: "Pot sa va spun ca acel înscris olograf şi acele tabele au fost depuse la dosarul cauzei de inculpatul Vlad Cosma", deși denunțul olograf respectiv era semnat de un anumit Petruș din Iași. Culmea aceste înscrisuri - au fost si "expertizate".

PS.
1. Sunt curios ce contraargumente - la aceasta concluzie - va aduce d-ul Lucian Onea.
PS hai sa-ti zic eu ceva de Cosma, mai relu59
kthor7 [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 16:42
+3/5
Ghita, Cosma, Badescu si acolitii lor pe care i-au asezat in 2012 la conducerea unor societati din subordinea primariei si CJ Prahova, nu faceau altceva decat sa fure, sa sifoneze bani. Chestia asta cu nevinovatia, nu tine. Cosma tataie, adica taticul celor doua beizade, a furat de i-a venit rau. Din punctul meu de vedere l-as condamna la puscarie pe viata, in cele mai naspa conditii, pentru ca merita pe deplin. Ai idee cati oameni a nenorocit Cosma tataie si beizadele lui? Ei bine, citeste ce facea notarita care se vedea artista si pentru care tataie a platit o carca de bani, furati din bugetul public, ca sa-i scoata o melodie sau un album in care au fost corectate toate notele pe calculator. Crezi ca nunta aia cu libanezul a fost platita de libanez? Ai de mine! Au fost banii lui Cosma acolo care trebuiau a fi facuti praf pentru ca i se luase urma. Marii oameni de afaceri, niste interlopi fara pereche, alias Alexe si Pavaleanu, erau la nunta mandrei. Cosma fiul, alias Vladut al lui tataie, statea cu picioarele pe masa la CJ si cerea bani pentru a angaja sau muta oameni. El era doar fiul lui tataie si nu angajat la CJ. De ce arata Valea Prahovei ca dracu'? Pentru ca, daca iti amintesti, un austriac a vrut sa o faca minune. Dar Cosma tataie l-a curatat de bani, pacalindu-l ca-i da aviz dupa aviz, si nimic. Austriacul a plecat invins, Cosma tataie a negat, atunci nu exista DNA-ul. Comunistul tataie COsma devenit pesedist si mare lider, este un hot. Ai vazut vreunul sa se imbogateasca de la stat? Om sincer si cinstit si muncitor, nu conducator de CJ. Comunistul asta merita pedepsit ca Ficior. Un nenorocit care a nenorocit totul si mai are si urmasi, mai rai ca el. Familiei Cosma trebuie sa i se ia toata averea! Nici cosma fiul nici hoata de fii-sa nu vor face nimic fara banii lui tataie. Pentru ca nu sunt in stare! Ei au fost in gasca lui tataie Cosma, invatati sa fure. As fi sperat la 30 de ani pentru tataie si fiul dar si fiica. Mai citeste ce a facut cu Ciuperceasca
Vladut analfabetut
kthor7 [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 20:59
0/0
Uite ce face banii lu' tactu din tine! Hai sa mori tu ca stii sa vorbeste romaneste? "Pot sa fac dovada cum a fost masluit acest dosar la DNA Ploiesti." A zau? Si ce dovada ca cum faci tu ma, analfabetule? Nu crezi ca de-abia legi doua vorbe si nici macar nu esti emotionat? Ti-e frica, ma, ti-e frica. Prostii aia trebuiau sa dea sentinta definitiva. 30 de ani meriti tu, o viata. Ai auzit? Si se zice "pot face dovada masluirii dosarului". Capisci ba? Ce-a facut tara asta sa va merite???