Unicul Djuvara 101. Daca am visat sa fiu cineva, am visat sa fiu Djuvara - Hotnews Mobile
1 € 4,7607 1 USD 4,2327luni 22 apr 2019
Frumos...
Observator roman [utilizator], Joi, 25 ianuarie 2018, 18:59
+14/18
...ai scris frumos fiindca chiar ai tinut la omul asta!
Apologie
Martha Logu [utilizator], Joi, 25 ianuarie 2018, 20:14
+2/8
La mine pe strada s-a ascultat Michael Jackson o saptamana, inainte sa se treaca inapoi la manele. Sa speram ca se va citi mai mult Neagu Juvarea.
Neagu Juvara
critica [utilizator], Joi, 25 ianuarie 2018, 21:44
+5/9
Frumos articol. Ai tinut la el pentru ca veai si la cine sa tii!
Neagu Djuvara
Sorina Woinaroski [anonim], Joi, 25 ianuarie 2018, 22:42
+4/10
Domnule Istodor,
Pentru a aduce cat de putin cu Neagu Djuvara
ar mai fi nevoie, in afara de multe altele, cam de 100 de
ani de slefuire (educatie) si de un vagon de bun-simt.
Complimente
Ce trist
amanda13 [utilizator], Joi, 25 ianuarie 2018, 23:18
+10/14
Dumnezeu sa-l odihneasca! A trait frumos si ne-a facut si pe noi mai frumosi!
Frumos scris
marcel boca [anonim], Vineri, 26 ianuarie 2018, 20:51
+2/4
Un omagiu frumos scris de un om educat si talentat unei mari personalitati contemporane .Felicitari! Si raposatul ar aprecia articolul d-voastra.
De la Djuvara am inteles CINE SUNTEM
mary [anonim], Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 10:14
+2/6
de fapt noi romanii, cu bune, cu rele, fara ascunzisuri, fara emfaza...
"Scurta istorie a rominilor povestita celor tineri "a fost prima carte de istorie scrisa cu drag de oameni si de adevar....si pentru asta ii MULTUMESC ca a existat, ca s-a intors la 75 de ani intr-o tara pe care nu a mai recunoscut-o, dar care a invatat sa-l pretuiasca ...
II MULTUMESC lui Neagu Djuvara pentru povestile lui de viata si de istorie parca spuse la gura sobei ...
Dumnezeu sa-l odihneasca !
Ai invatat gresit
Robert M [utilizator], Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 12:12
+2/6
Cartea respectiva poate fi considerata un manifest dar nicidecum o lucrare istorica.
Istoria nu se invata din brosuri sau nuvele.
Djuvara
Protoss [utilizator], Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 18:36
+2/4
De cand am vazut la televizor acum 20 de ani un reportaj cu el, pe oriunde vedeam asociat numele de Neagu Djuvara stiam ca urmeaza un articol sau emisiune de calitate. Numele inseamna respect dobandit.