Iasi: Scandal provocat de un fost preot prins beat la volan si urmarit de politisti; el a spus ca masina era condusa de Dumnezeu - Hotnews Mobile
1 € 4,6549 1 USD 4,0128joi 19 iul 2018
Mi se pare corect ce a zis ex-parintele...
scaraotchi [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 16:02
+18/18
Pai numai D-zeu stie cum de scapa unii si de legea pamanteana si de cea divina, beti prastie fiind, in timp ce altii doar au trecut pe aceeasi strada cu bautura si au si ramas fara carnet...

Or fi "atragatori" pentru dl politai...
Preotul a spus ca
soundtrack [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 16:17
+14/16
vrea sa ajunga in parlament sa-l distruga pt. a salva cumva Romania!!
Gura pacatosului...!!
Amuzanta asta cu "fost preot".
Altiro [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 17:54
-5/11
In curand poate vom afla ce ispravi au mai facut 'fosti medici', 'fosti frizeri' sau 'fosti sculeri-matriteri'..
De fostii sculeri-matriteri stim deja
tarantella [utilizator], Duminică, 14 ianuarie 2018, 5:26
+2/4
Acum sunt juristi in comisia speciala a lui Ciordache si fac legi.
Autostrazi
vlad.pe [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 17:55
+8/10
Noroc ca Iasi-ul votează cu PSD de 30 de ani și nu au nici 3 metri de autostrada.
fost-preot
tudurache [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 22:00
-7/9
"In curand poate vom afla ce ispravi au mai facut 'fosti medici', 'fosti frizeri' sau 'fosti sculeri-matriteri'.."

Nu o sa aflam ce-au facut fosti sculeri-matriteri pt ca nu exista o campania impotriva lor.
Doar BOR-ul este sub vizorul neomarxistilor.
@Tudurache
adrian_rolland [utilizator], Duminică, 14 ianuarie 2018, 7:48
+2/4
" era imbracat in haine de preot, desi a fost caterisit in urma cu ceva timp, si s-a urcat la volan insotit de un alt barbat imbracat de asemenea in haine preotesti."

Deci ce faceau..se jucau de Batman si Robin sau era o chestie mai kinky ??
autorul articolului era avizat
Altiro [utilizator], Duminică, 14 ianuarie 2018, 11:58
-3/3
ca insii respectivi nu mai apartineau bisericii. Totusi, de dragul senzationalului, trebuia amintit ca e ceva legat de biserica. Cat despre haine, puteau sa aiba straie de calugari budisti sau uniforma lui Kim Jong-un, pe cine mai intereseaza?
@Tudurache
tudurache [utilizator], Duminică, 14 ianuarie 2018, 20:43
+1/1
" era imbracat in haine de preot, desi a fost caterisit in urma cu ceva timp, si s-a urcat la volan insotit de un alt barbat imbracat de asemenea in haine preotesti."

"Deci ce faceau..se jucau de Batman si Robin sau era o chestie mai kinky ??"

Purtarea hainelor preotesti sau a rasei calugaresti este strict interzisa celor care nu fac parte din aceste "ordine".
Prin urmare in primul rand ar trebui amendat/arestat pt port ilegal de uniforma.