Decizie cu impact major pentru desfasurarea protestelor: Instanta a anulat amenda de 2.000 lei aplicata unui cunoscut protestatar de catre Jandarmerie/ Protestele pasnice nu pot fi interzise - Hotnews Mobile
1 € 4,7621 1 USD 4,2658duminică 19 mai 2019
Doamne ajuta
mitg [utilizator], Joi, 11 ianuarie 2018, 23:11
+9/11
Nu s-a dus toata justitia pe p (si sa speram ca nu se va duce).
Inca un motiv
adrian88000 [utilizator], Vineri, 12 ianuarie 2018, 0:00
+12/12
ca sa luptam pentru independenta Justitiei.
dar
Mazeta [utilizator], Vineri, 12 ianuarie 2018, 0:49
-9/13
cine-i doamna din imagine?
O persoana
Bogdan_100 [utilizator], Vineri, 12 ianuarie 2018, 8:38
+3/3
inteligenta, responsabila si implicata in democratizarea Romaniei. ceea ce este invers in cazul tau!
Imi aduci aminte de taranii de acu 25 de ani
bogdan1477 [utilizator], Vineri, 12 ianuarie 2018, 11:35
0/0
Cu parul lung fiind, eram privit pe la tara ca un ciudat, daca nu m-ar fi conoscut cred ca ma luau si la bataie. Intre timp lumea de la sate a mai evoluat. Acu nu mai mira pe nimeni un barbat cu plete. Tu inschimb pari sa fi ramas in epoca aia.
Tot respectul pentru judecatorii cu pricina
MoemBius [utilizator], Vineri, 12 ianuarie 2018, 0:50
+4/6
Totusi am si eu o intrebare.
Daca legea aia declarata acolo ca fiind in vigoare.....de ce e ignorata de militzieni/jandarmi?
Adicatelea baiatu asta (tot respectul pentru CURAJ) merita sa i dea in judecata pentru ABUZ pe nea militzienii/jandarmii care presupun ca l-au luat putin pe sus si dus pina la sediu unde i-a fost aplicata ...amenda.
Eu cred ca ar fi un gest de respect IMENS sa fie recompensat cumva pentru nerespectarea legii .....de militzienii care i-au dat amenda cu pricina
asa mi s-ar parea mie personal cel putin ca s-a facut deplina dreptate.
Poate ma insel eu / poate incepe sa sune desteptatoru si sa mi dau seama ca am o mare iluzie sa mi inchipui ca dreptatea poate fi servita pana la capat.
Daca era totul obiectiv
imi_pasa_de_romania [utilizator], Vineri, 12 ianuarie 2018, 2:04
+3/3
Atunci da. Dar acum e teren minat si joc politic. Deciziile se iau sa faca bine unei parti si sa strice alta dar culmea, niciuna din cele 2 parti nu-s cetatenii.

Din pacate acum trebuie jucata cartea veche "dusmanul dusmanului meu".

Pana la curatarea MAI mai e cale lunga. Nu uita de sistemul educatiei si al sanatatii. Pe scurt, nici nu stii de unde sa incepi ca astia-s infiripati peste tot.

Deci da, daca traiam intr-o tara europeana (real, nu doar ca titulatura), atunci era OK ce spuneai tu sau chiar mai mult nici nu era cazul ca nu se intampla contextul. Dar traind in tara controlata de USL, e un risc mare, pentru ca "mortul e de vina".
nu e de ajuns sa fie pasnice
srpc [utilizator], Vineri, 12 ianuarie 2018, 2:00
-7/7
trebuie sa fie si legale
asta si era ideea!
Codruta N [utilizator], Vineri, 12 ianuarie 2018, 4:36
+4/4
Judecatorii au decis ca ele SUNT legale! ;)
Ha ha ha
Bogdan_100 [utilizator], Vineri, 12 ianuarie 2018, 8:39
+2/2
Si cine stabileste "legalitatea" un jandarm cu iq 20 sau un judecator?