1 € 4,6346 1 USD 3,9285duminică 17 dec 2017
Versiune
Mobile
Un criminal. Daca ar putea si-ar ucide adversarii.
cartofil [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 10:54
+38/44
ca pe vremea lui Stalin. Astia sunt P$D, niste brute organizate intr-o mafie care se ocupa de furtul tarii.
Banc sovietic
coldplayer211 [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 11:34
+35/35
Tovarășul secretar accidentează grav 2 pietoni pe o trecere semnalizată. Vine miliția să investigheze, tovarășul:
- Ce ați constatat? Miliția:
- Ăla de a intrat prin parbriz va lua 10 ani pentru tentativă de omor iar ăla de a fost proiectat în boscheți va lua 15 pentru tentativă de omor și încercarea de a părăsi locul faptei.
Well .... ce apare pe camera de supraveghere ?
MiticaPalarierul [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 11:36
+25/29
Well .... ce apare pe camera de supraveghere ?

Pitekantropu' din parlament a oprit PE trecerea de pietoni (care era simultan si concomitent CU pietoni). Regulamentul de circulatie pe drumurile publice prevede oprirea INAINTE de trecerea de pietoni, cu reducerea vitezei pana la evitarea oricarui pericol.
Regulamentul prevede deasemenea o zona cu latimea de 5 metri de o parte si de alta a marcajului "zebra" drept trecere regulamentara pentru pietoni.

Pitekantropu' a vrut sa- sperie pe trecatori de la volan.

Bucuresteni, goniti pitekantropii din oras !

"Patria si Dreptul Meu!"
.
5 metri
Statul Necoplanar si Irational [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 15:28
+4/6
Nu va suparati dar unde scrie de cei 5 m? Din cate stiu, un semnalizator rutier isi face efectul de la el, in sensul de mers. Nu am vazut niciodata semnul de trcere de pietoni plasat cu 5 m inainte de marcajul pe asfalt.

Oug 195/2002

Articolul 72
(1) Pietonii sunt obligati sa se deplaseze numai pe trotuar, iar in lipsa acestuia, pe acostamentul din partea stanga a drumului, in directia lor de mers. Cand si acostamentul lipseste, pietonii sunt obligati sa circule cat mai aproape de marginea din partea stanga a partii carosabile, in directia lor de mers.
(2) Pietonii au prioritate de trecere fata de conducatorii de vehicule numai atunci cand sunt angajati in traversarea drumurilor publice prin locuri special amenajate, marcate si semnalizate corespunzator, ori la culoarea verde a semaforului destinat pietonilor.
(3) Traversarea drumului public de catre pietoni se face perpendicular pe axa acestuia, numai prin locurile special amenajate si semnalizate corespunzator, iar in lipsa acestora, in localitati, pe la coltul strazii, numai dupa ce s-au asigurat ca o pot face fara pericol pentru ei si pentru ceilalti participanti la trafic.
In strada duminica la ora 18
Zimbru [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 23:23
+5/5
Se anunta protest, ultima sansa sa ii facem sa inteleaga ca trebuie sa se opreasca cu legile justitiei, duminica 10 decembrie, in piata victoriei la ora 18:00.
Pesedist tipic
eleVenereCtions [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 10:58
+35/41
Pana nu maturam pe jos cu ei, tara n-are viitor.
ai dreptate
DrPepper [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 11:39
+21/23
daca te uiti atent cam toti psdistii au acelasi tip de fata...la propriu..
foarte bun comentariul tau
facebook.com/rodica.crihan [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 11:51
-18/26
se vede clar cine sunt aia violenti :)
DACA APRINDEAI TELEFONUL
gigicel [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 11:09
+30/36
Poate ti se mai lumina mintea, ca e cam intuneric.
BOU
gigicel [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 11:14
+33/39
"Daca nu fac eu plangere penala impotriva lor, fac ei", adica n-ai avea motiv de plangere penala si o faci doar ca sa te afli in treaba? Bai esti prost sau te prefaci? Cum *&#&! sunteti cooptati in psd frate? Ce intrebari vi se pun la interviu?
"Daca ai primit spaga si ai fost prins in flagrand video-audio+100 de martori, ce faci:
1. recunosti si te dai pe mana legii, asa e corect intr-o societate civilizata
2. minti ca o vita si nu recunosti, mergi la tv si te dai lovit si pozezi in victima. eventual mai bagi si strambe, minciuni, schimbi subiectul"
..........
Moacă de călău
Ochii_pe_voi [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 11:20
+26/34
Călăul democrației si mafiot PSD+ALDE+UDMR = PCR.
PSD si TEREA
Dizidentul [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 11:46
+10/12
Aici au adus Tara mai este putin si izbucnesc
violente pe care nu le mai poate stapinii nimeni si
asta numai din cauza lui Dragnea si Tariceanu.
Ce figura de "intelectual" are
Bogdan_100 [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 11:48
+21/25
Un alt interlop cu imunitate de parlamentar
Dar despre protestatarii loviti nu comentam nimic?
Fadds [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 11:53
-13/19
Nu vorbiti nimic despre urmele de lovituri de picioare de pe masina omului. Practic i-a lovit cu aripa din spate a masinii in talpa bocancului pe cei 2, daca erau numai 2.
niste asistati sociali,,,
viorelvioleta [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 12:07
-14/16
cui ii pasa?
Au-au!
Anna O. [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 12:13
+12/12
Sare camasa pe mine de plans, cand vad cat a suferit aceasta fragila fiinta, lipsita de aparare!
Deci omul a oprit pe trecerea de pietoni,
xrogo [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 12:05
-16/20
atunci nu inteleg cum i-a lovit?
Sai i-a lovit inainte de trecere, pai atunci ce cautau pe carosabil?
Ca apoi au dat cu picioarele in masina si s-au apucat de oglinda masinii,asta-i alta poveste, nespusa de vajnicii protestatari!
nu-l injurati prea tare!
viorelvioleta [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 12:08
-13/17
Poate ii trece prin cap sa-l critice pe Dragnea si o sa incepeti sa-i apreciati verticalitatea si frumusetea. Ca in cazul psdistului Ivan sau Chirica. Deveniti peste noapte baieti buni!!
Ce fata are
galeo [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 12:14
+11/11
Ce moaca de om "corect" are asta.
Emblematic pentru imaginea de politician "onest" din Romania
Filmarea e clara
t4v1 [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 12:29
+23/23
Erau 2 pietoni pe trecere fix in dreptul masinii lui. Ioan Terea nu a oprit, a continuat deplasarea si a intrat la intimidare in ei.

Bravo Politiei Rutiere pentru deschiderea dosarului penal. Un semn de normalitate.
Chipul sau degaja cultura!
Johanis [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 13:00
+8/8
Ce exemplar!
Ce obraznic!
Cica daca aprindea telefonul primea plauze!
Daca tot ai deschis guritza ta aia de cercopitec, ce-ar fi sa-ti stric eu postul?!
asta e psd
liviu_ [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 13:18
+12/12
hoti si criminali
oricum are imunitate... il doare-n fund
Aceste practici
A310 [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 13:30
-14/16
de a se arunca in fata autoturismelor , erau practicate de catre chinezi cam cum 20-25 de ani inainte , .
Chinezi pandeau masinile care veneau dinspre aeroport , si isi aruncau batanii in fata masinilor , pentru a obtine anumite sume de bani , asta a durat pana cand autoritatile si-au dat seama despre ce este vorba , si au rezolvat problema .
si cum au rezolvat-o?
natbl73 [utilizator], Joi, 7 decembrie 2017, 23:35
0/2
daca un batran e accidentat, urmasii lui au obligatia sa plateasca eventualele daune probuse masinii?
EXACT ,
A310 [utilizator], Vineri, 8 decembrie 2017, 9:40
-1/1
asa le-au taiat pofta de asi mai arunca batranii in fata masinilor
PSD CIUMA ROSIE!
vidra [utilizator], Duminică, 10 decembrie 2017, 22:58
0/0
Abia astept sa scapam de toti tatucii si lingaii astia!!!

Azi am auzit o scandare frumoasa la Cluj: Psd, nu uita, asistam la moartea ta!