1 € 4,6546 1 USD 3,9306vineri 24 nov 2017
Versiune
Mobile
Si pentru autorizatie ...
Prea_Tarziu [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 21:30
-2/10
... vor trebui sa obtina o viza!
:)))
E ok, nu-i urasc, ar fi pacat sa vina acest popor infractor la ei, ma distreaza cum aleg cuvintele!
Imagine romanilor e foarte buna în Canada
simplex1 [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 23:18
+2/8
Imaginea romanilor este buna în Canada iar la Montreal unde sunt francezi este chiar extrem de buna. Ar dori sa vina cât mai multi romani pe care ii considera mai apropiați de francezi decât orice alt popor.

Mitul romanului infractor urat de toată lumea este creat de ziariști neetnici romani care s-au nasacut la noi și ne urăsc din motive etnice.
e buna pt ca..
exilatul [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 5:03
+2/4
hoardele de romi si hoti nu au putut sa ajunga fara viza ( desi mai sunt cazuri )...cei care sunt in canada au fost selectati pe baza unor criterii deci nu e acelasi lucru ca in europa..
ha
john70 [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 5:06
+4/6
Stai sa ia contact quebecosii cu tziganii romani. Le va iesi pe nas.
Nu ai de ce sa mergi în Canada. E sărăcie acolo.
simplex1 [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 21:37
-4/10
Vezi situl de aici:

http://emigrarecanada.wikidot.com/

Pe de alta parte este greu de crezut ca se vor ridica vizele pentru romani începând cu 1 Decembrie 2017 atâta vreme cât azi este 14 Noiembrie și Canada nu a făcut nici un anunț oficial referitor la regimul circulației concetățenilor noștri în Tara Arțarului.
Mare e "saracia" Canadiana
Bogdan_100 [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 8:52
0/2
Nu toti au un "belinos" sa le asigura prosperitatea (a inceput cu familia si gasca lui dar daca asteptame destul se va "ocupa" si de noi) :-)
Canada zice ca romanii au nevoie de vize!!
simplex1 [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 22:16
+4/10
Pe situl guvernului canadian, secțiunea vize (vezi adresa de mai jos):

http://www.cic.gc.ca/english/visit/visas-tool.asp?

după ce selectez ca sunt cetatea roman care nu a avut o viza valida de Canada în ultimii zece ani și nici nu sunt rezident în US, îmi apare mesajul:

"You need a visa to travel to or transit through Canada."

Data de 1 Decembrie 2017 nu apare în nici o parte ca fiind cea de la care se ridica vizele.
@ simplex : Canada
Canadian13 [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 23:04
-2/2
..detecteaza trolii rusi care acceseasza site-urile lor guvernamentale si le ofera informatii false ( fake news).

Offtopic : Interesant cum au ales Canadienii data de 1 decembrie ptr liberalizarea vizelor ., cam coincide al naibii de bine cu prima tempête de neige officiala a anului, ha ! Se pare ca schema asta a fost deja testata pe mexicani, anul trecut, LOL.

https://www.theweathernetwork.com/forecasts/statistics/precipitation/cl6158350/caon0696
cum se obtine eTA?
N.S. [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 23:05
0/8
doar cu viza, nu?
hei
john70 [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 5:04
+2/4
Nu, ca le trebuie si cetatenilor care nu au nevoie de viza: britanici, francezi, germani, etc.
probabil se va schimba de la 1dec
N.S. [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 19:19
0/0
acum in formular daca selectezi Passport - ordinary/regular, tara Romania primesti raspunsul: Based on your answers, you cannot apply for an eTA You may need a visa or other type of travel document to travel to Canada.