1 € 4,6546 1 USD 3,9306vineri 24 nov 2017
Versiune
Mobile
Ninja rusi
Un Nene [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 18:07
+10/24
Numai unul si unul, cu un pumn ii dobori pe toti. Cum naiba cara descarnatii aia armele alea grele?
ninja pe dracu
pardalian [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 22:17
+27/37
asta e un clown prapadit. Si-a lasat barba aia ca sa para fioros. Ce dracu de spion e asta care da interviuri si posteaza pe facebook? Cu ratatul asta se lauda SRI ca l-au prins?... Halal...
Exact - o pacaleala de 2 lei
Maniu [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 0:03
+14/16
SRI nu stia ce face Dragnea? Mi se pare mult mai periculos cum au pus mana (ca e la trecut) pe tara, cu "justitia" ei cu tot, niste mafioti.
Sigur trebuie sa existe "SRI aripa Pablito"
Un Nene [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 9:27
+5/5
Banditii astia nu fura fara vreunul care sa le dea de sase. Ma intreb la fel si pt politie, DNA, ANAF etc
Subiect fals care devoaleaza coruptia SRI!
Prea_Tarziu [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 9:40
+7/7
SRI sa ne explice cum a fugit Omar Hayssam, Sebastian Ghita, Puiu Popoviciu, cum Dragnea fura din buget de a fost nevoie sa-l demaste OLAF, nu SRI, cum a furat legal cel de la Hexyfarma cu protectia lor!
Cand vom avea un SRI devotat tarii si unei cauze morale, nu jegurilor vremelnice de la butoane vom avea si o Romanie mai buna si mai prospera!
Slabe sanse daca vin pe piata cu astfel de ba$!%i!!!
bine sesizat
pardalian [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 12:12
+3/3
Bravos! Sa nu uitam de Bordea si mesterul ala de la UDMR care a fugit in Ungaria.
Nu mai spune..
zanghe [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 14:42
0/2
Lucrurilor pe nume, ca bantuie pe aici una cu pseudonim codruta(nicio legatura cu sefa dna). E si ea femeie de servici in sistem si daca zici de rau, iti face si tie un scenariu de vei avea nevoie de translate ca sa pricepi :)
Eu cred ca SRI isi face treaba
Falx_D [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 19:32
0/0
si da informatiile cui trebuie. Problema e ca cei care le primesc nu le dau mai departe sau nu fac nimic cu ele
mda...
Dr.Mythnick [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 9:40
+7/9
eu l-as fi dat pe mana ucrainenilor, gaseau ei ce sa faca cu el...
Povestea merge si mai departe
Un Nene [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 22:35
+15/25
Piticul barbos a intrat in 2 tari UE. Inteleg ca e interesant pt contrainformatii, dar ca sa ajunga aici are viza de UE.
In conditiile in care e cunoscut ca si criminal de razboi, viza nu i-a fost retrasa.
Ba chiar a intrat in 2017 in diverse tari UE: Bulgaria, Romania, si in spatiul Schengen - Ungaria. Bine, ma intreb si in ziua de azi ce cauta Ungaria in UE, in afara de a fi poarta de tranzit pt afaceristii si spionii rusi.
Asta va duce probabil la un conflict diplomatic si la chestionarea prezentei Ungariei in UE. Aceasta cotarla care fuge cand te vede cu un bat in mana dar te musca de picior pe la spate.
Micul gnom
mitg [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 18:08
+19/27
"Pe parcursul anului 2017 Bratislav Zivkovic a intrat de mai multe ori in Romania, prima data in luna mai, ajungand in Constanta din Luhansk via Moscova si Budapesta."

Cretinii s-au gandit ca un astfel de traseu de calatorie nu bate la ochi pur si simplu in virtutea destinatiilor alese?
Personal Regret Inchiderea Guantanamo
un domn [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 20:22
+9/23
Acolo L ash Trata pe Mazeta de Bune Maniere, apoi, restul echipei Lui
"via Budapesta"
Un Nene [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 21:01
+11/27
Sclavii maghiari sunt punct de tranzit pt mafia rusa.
Vai de fundul nostru, suntem inconjurati de slugile rusilor: bulgari, maghiari, sarbi...
Acolo e capitala SUPERONE HD,
un domn [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 21:10
+5/15
Cu sau fara Durex, asa le place
Sarmanul om!
iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 10:14
+5/5
Intrebarea este partinenta!
Asa cum sunt prezentate lucrurile, starneste ai degraba COMPASIUNE: o fi criminal de razboi, dar are un IQ extrem de redus, nu este de loc periculos! Un spion bun trebuie sa fie SUBTIL, sa se degizeze in om obinuit, nu sa publice pe FB poze cu el in costum de camuflaj, cu barba si cu arma in mina!
Asa se explica de ce l-au expulzat ca indezirabil: daca era intr-adevar periculos, il ARESTAU, si nu iesea prea curand din inchisoare ...
Nu inteleg
DT34 [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 18:13
+20/28
de ce nu a fost arestat in loc sa fie doar declarat persoana indezirabila? O sa intre in tara oricum, fie pasaport fals, sau ilegal.
...
ak33 [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 18:20
+20/26
Si de ce nu l au luat pe sus de la grantia si aruncat in puscarie?spionajul nu mai e infractiune?
Cel puțin ciudat!
nick24 [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 18:22
+22/30
" Zivkovic se afla pe lista criminalilor de razboi"

atunci cum a intrat și cum a ieșit dințară? Criminalii au imunitate?
De ce i-au dat documente false, să fotografieze și apoi de ce nu l-a lăsat în continuare să le folosească de bune, fără să se zică nimic?
Cu fata aia
mr_mojo [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 18:30
+13/17
Ma mir ca a intrat in tara.
E atat de evident incat te intrebi daca de fapt problema nu e in alta parte.
hmm
/./ [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 18:33
+15/19
Pai si de ce nu a fost arestat???Poate faceam un schimb cu ghita ciobanul al nostru ca vad ca c...ii de sarbi nu vor sa il trimita inapoi...DE fapt stiu raspunsul...Nu se doreste ca ciobanul sa fie in tara...dragnea stie de ce ..
Suuuuper amuzant :)
zanghe [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 18:36
-4/30
Pe cine prosteste SRI ?? Se fac de ras !! Noi stim ca la fiecare tentativa “dejucata” sunt alte 100 nedejucate. Vreau sa vad o stire cum ca SRI a dat gres.
Iti dau eu o astfel de stire:
CodrutzaN [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 20:48
+2/20
@zenghe e un trol rusomui si SRI nu s-a prins inca. Asa ca tu continua sa dai cu fecale in ventilator cand stai in fata lui si sorbi cu nesatz pufoaikina din simbria nenorocita ce ti se da
:)
zanghe [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 23:21
+5/13
Daca eram ce zici tu, iti dai seama ca nu iti mai raspundeam. Dar sunt om simplu si m a amuzat stirea. Ai si digerat articolul ? Sau l ai citit doar ? O sumedenie de inadvertente.. ti se pare normal daca prinzi un astfel de om, sa scape doar cu expulzare ?????

Ps: astept cu interes replica ta. Sa vad ce scenariu mai faci, ma astept sa o iei pe aratira iar
hehe
transpenibilus [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 0:10
-1/15
L-au concediat pe mazeta si sunteti mai blegi astia ramasi
Ce urit vorbesti
Gyuri Davidovici Bronstein [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 0:50
-7/15
Nu m-as fi asteptat la asa limbaj de mahalagioaica de la sefa DNA. M-ai dezamagit, Codrutzo!
Aaaa
zanghe [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 9:52
0/4
M am prins de motivul ptr care m ai atacat. Esti din interiorul sistemului.. esti femeie de servici la SRI. Bine.. tu iti spui agent de salubritate
"noi stim?" care noi?
un oarecare [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 10:07
+1/3
tu cand vorbesti de " noi " te referi la tine si la colegii tai postaci?
in timp ce ...
Dimijoarei_Obt [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 18:46
+12/26
toata ziua, buna ziua,
bolshevicii sapa cu sarg la temelia increderii in SRI ! Si-ar dori pentru putintelul lor o tzara neteda ca in siberia unde golaneala huna se zbenguie fara de oprelisti !
Ce incredere SRI?
serbanTeodor [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 23:26
+13/13
Asta e marea descoperire SRI? Chiar n-au si ei un prins mai low profile? Ratatul asta isi impanzeste facebooku cu poze cu arme si si asta e marele 007 care l-a filat SRI-ul si i-a intins "capcane"?
Pai asta trebuia scos in suturi de cand a incercat sa puna piciorul in tara ce dracu fac aia de la vama sau granicerii? Daca n-ai barba si tricou cu Allahu Akbar esti liber sa intri?
Si cu asta si ala din Timisoara care zicea ca vrea sa faca atentat cu butelie si l-au dat in gat vecinii?
Rumanii n-au vrut sa-l supere pe tatuca Putin
Zummm [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 20:19
-7/15
de-asta nu l-au retinut
.
Ingwar [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 20:28
+11/19
Ucraina a trimis un raport catre serbia in care este o lista cu 300 de serbi care lupta in estul Ucrainei, acolo se contin fotografiile, numele, adresele din serbia ale mercenarilor. Insa serbii mint ca cica totul e fake, unde mai pui ca rusia cu ajutorul servbiei a pus la cale asasinarea prim-misnitrului din Muntenegru deoarece tara sa a intrat in NATO. uite asa vecini avem noi
dar...de ce nu l-au arestat?
Ghita2016 [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 20:29
+11/15
Oare la cate a facut acest individ nu trebuia deferit Tribunalului Militar
International pentru a fi judecat pentru crime de razboi ,spionaj si multe altele?
Gorile
hmc [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 22:03
+7/15
Ce gorile nespalate si descreierizate. Exemplare nereusite abrutizate care nu stiu decat sa distruga, nicidecum sa creeze ceva. Maimute folosite de oameni in costume pe post de manusi anti rahat.
Rateuri ale speciei umane. Scarbos.
narodul asta nu a auzit de google maps?
N.S. [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 22:07
+8/12
ori a vrut sa vada concret cata spaga da familia Martin pentru a ridica gunoiul din baze? miroase a fake news rusesc! :)
astia de la SRI, daca nu sunt p.r.o.sti,
suckthepen!!!!! [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 22:38
+10/18
sunt i.diott.i.
daca e "criminal de razboi"
Codruta N [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 22:39
+8/10
Nu e de DATORIA autoritatilor romane, sa il predea? >:(
???!!!
astia de la S.R.I., daca nu sunt pro.sti,
suckthepen!!!!! [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 22:41
+7/15
sunt idi.oti.
pozele alea zici ca sunt din Las Kogalniceanu
N.S. [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 22:50
+7/9
de la birtul lui Bobita, inainte sa-i cafteasca localnicii din bar din orice motiv!
un banc la subiect :)
vagabond [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 23:06
+8/14
Afla americanii ca sovieticii au o baza ultrasecreta in Siberia. Se hotarasc sa trimita un spion sa vada despre ce este vorba. Fac un concurs sa aleaga cel mai bun spion. Constinte de limba rusa, istorie, geografie etc. Cistigatorul este parasutat in Siberia. Ajunge intr-un oras, intra intr-un local sa bea o tarie sa se incalzeasca. nici nu ajunge bine la tejghea ca barmanul il intreaba:
-Ce doreste domnul spion?
Face asta ochii mari si o rupe la fuga. Intra in alt local. Barmanul la fel:
-Ce doreste domnul spion?
Fuge asta de rupe pamintul. In al treilea local povestea se repeta.
-Ce doreste domnul spion?
Asta ingrozit intreaba.
-De unde stii ca sint spion?
-Pai esti negru.
Am un sentiment de siguranta
Iorgovan [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 0:43
+5/13
SRI-ul isi face treaba, intocmai ca si "justita" romana, care a incatusat cel mai temut infractor (Dan Diaconescu, zis si Soricelul).
We are the champions of the world
Gyuri Davidovici Bronstein [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 0:45
+9/13
BRAVO SRI! Sinteti ce-ati fost si inainte de... -- cel mai tare serviciu de spionaj de pe planeta. (Cel putin asa auzeam prin circiumile Epocii de Aur.)

Uite, n-au trecut nici... pfff... 30 de ani de cind v-ati dat de trei ori peste cap unii altora si deja ati prins primul spion. Asta zic si eu productivitate. Nu sint bani aruncati pe apa simbetei miliardele alea care va intra in buzunare an de an.

Sa curga sampania, avansarile la exceptional, ordinele si decoratiile, primele de Craciun, al 17-lea salariu!

Las vorba copiilor si nepotilor sa fie pe faza (cu felicitarile de rigoare) peste 30-40 de ani cind il veti dovedi, ca aceeasi maiestrie inegalabila, si pe al doilea spion.

Felicitari inca o data in fata frontului atmosferic!
Intrebare
europeanul2 [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 6:59
+7/7
Daca e criminal de razboi de ce nu l-au arestat ai nostri?
Ha, ha, ha
csan [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 8:28
+2/2
o stire venita tocmai la timp sa atenueze scandalul cu fonduri europene furate de Dragnea. Pe nimeni nu intereseaza ca pesedintele camerei deputatilor si presedintele partidului de guvernamant fura si distruge Romania de 100 de ori mai mult decat amaratul ala de sarb . Pana la urma nici nu suntem asa convinsi ca era spion, poate pe retelele de socializare sau la groapa de gunoi , in rest nu cred ca mai este ceva de spionat in tara asta. Sa fim seriosi. Ne meritam soarta. Dragnea sa fure linistit , noi sa platim ca fraierii iar serviciile speciale prind un spion inchipuit.
Teatru ieftin
MateiCraciun [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 9:10
-2/6
prezentat rmaselor. Intrebarea este, cu ce scop? Poate vor sa cumpere cate o racheta pentru fiecare Zivkovic? Eu cred ca era de ajuns un pistol cu apa. Teatru ieftin...
poveste,
mos ion roata [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 9:45
+3/7
cu valoare de gulguta aruncata pe piata pentru fraierit romanii si nu numai. M-a amuzat chestia cu fotografiatul obiectivelor militare...acum 35 de ani cand faceam armata ni s-a aratat o poza a unui toc de ochelari alb pe zapada,poza facuta din satelit si perfect vizibila.Nu m-as mira acuma ca SRI sa ne explice cum un spion dotat ca fotograful la minut de alta data din Cismigiu fotografiaza obiectivele militare. Puneti din nou semnele de circulatie cu fotografiatul iinterzis dragi tovarasi!