1 € 4,5990 1 USD 3,8373miercuri 20 sep 2017
Versiune
Mobile
mda...
Dr.Mythnick [utilizator], Miercuri, 13 septembrie 2017, 21:08
+14/30
Kaspersky stia atat de multe despre virusi si retele de boti, deoarece avea informatii din interior... ca doar nu platesc ei atat de bine cercetatori buni.
Care cercetatori buni, Raiu cu tichia de staniol?
ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator], Joi, 14 septembrie 2017, 9:44
-7/9
Care povesteste de bios-uri care comunica prin fluieraturi pe PC speaker?
Cred ca sunt vreo 10 ani de cand ma intreb
cartofil [utilizator], Vineri, 15 septembrie 2017, 9:07
+1/1
daca Karspecky nu este ocupat cu actiuni de spionaj. Cam tarziu s-au trezit americanii. Eu stiu ceva spre exemplu: orice cercetator sovietic care iese din tara si activeaza in strainatate este intr-o legatura cu fostul kgb. Nu exista un singur membru al academiei ruse care sa nu fie colaborator al kgb (aici seamana oarecum cu Academia Romana construita in 49 dupa chipul si asemanarea celei sovietice si inca nereformata)
Perfect!
Nyk1 [utilizator], Miercuri, 13 septembrie 2017, 21:10
-25/47
Instalați Bitdefender și McAfee în loc; dacă e să le faceți treaba mai ușoară hackerilor ruși și chinezi, faceți-o până la capăt!
amuzant
voxpopulix [utilizator], Miercuri, 13 septembrie 2017, 22:23
-15/33
Sau nu. Daca americanii au pitici pe creier nu ma apuc acum sa folosesc produse second - hand.

Am kaspersky pe mai multe device-uri de vreo 10 ani si nu am avut nicio problema.
Lol
alexpro [utilizator], Joi, 14 septembrie 2017, 7:34
+18/22
Daca tu n-ai fost spionat, înseamnă ca homeland security e in regula :))
O mica observatie
Porcurorul General [utilizator], Joi, 14 septembrie 2017, 9:16
+14/18
Nu stii sa fi avut o problema.
Tu esti insignifiant
Wanheda [utilizator], Joi, 14 septembrie 2017, 18:08
+2/2
Ce vrei sa spioneze la tine?
Te-astepti sa te spioneze James Bond ???
cartofil [utilizator], Vineri, 15 septembrie 2017, 9:03
+2/2
Ce faci tu este atat de interesant cat sa vrea sa te spioneze ditamai statul ??? Banuiesc ca nici macar nevasta-ta nu este interesate de ce faci in fata calculatorului.
mda
SoulSearcher [utilizator], Miercuri, 13 septembrie 2017, 23:00
+14/26
kaspersky e de mult vazut ca o unealta a rusilor

eu am vreo 10 ani de cand am renuntat la el de pe pc-ul personal, trecusem pe nod32
Esti
Popcorn [utilizator], Joi, 14 septembrie 2017, 13:31
+2/4
si vre-o persoana importanta sa contezi pentru FSB!
Tarziu
deville2010 [utilizator], Miercuri, 13 septembrie 2017, 22:21
+17/37
sa speram ca nu este prea tarziu pt o asemenea masura.Trebuia interzis kaspersky pe piata occidentala de foarte multa vreme
Am spus de acu' 2 ani asta....
IancuJianu [utilizator], Miercuri, 13 septembrie 2017, 22:33
+14/30
Nu ca as fi mare IT-st, dar era ciudat tare cum aparea Kaspersky cu antidotul la fiece virus (dezvaluit de altii) de pe net, inaintea oricaror alte firme.
acum doi ani
om simplu din multime [utilizator], Joi, 14 septembrie 2017, 12:46
0/6
cine conducea administratia de la wash ?!

deci, kaspersky clocea virusi, apoi vindea antidotul.
afacere pur sange !!
Ha ha ha!
CalinMircea [utilizator], Miercuri, 13 septembrie 2017, 22:40
-18/34
Asta e definiția clasică a paranoiei. Râd și curcile de ei.
Ai dreptate
Bogdan_100 [utilizator], Joi, 14 septembrie 2017, 9:54
+9/11
Postarea ta incepe cu rasete :-)))))
si tu ai dreptate
Nevermind [utilizator], Joi, 14 septembrie 2017, 13:15
-4/6
Postarea ta se termina cu rasete :D
Good
rutger [utilizator], Miercuri, 13 septembrie 2017, 23:13
+15/29
Morning, America !! It's not too late to say NO !!
Din cate stiu, leak-urile au fost de pe servere
Alex735 [utilizator], Joi, 14 septembrie 2017, 4:29
-4/18
Si nu de pe laptop-uri, desktop-uri si alte end-user stuff.
Cel putin in scandalul cu serverul privat al doamnei Clinton lucrurile sunt clare chiar si pentru non-IT-sti:
https://en.wikipedia.org/wiki/Hillary_Clinton_email_controversy
Gama Kaspersky are doar trei produse pentru servere de e-mail: Outlook, Lotus si toate MTA-urile de linux.
https://media.kaspersky.com/en/business-security/mail-server-datasheet.pdf banii nu le vin de aici.
99% din piata e Windows, grosul se imparte intre Kaspersky (rusi) si McAfee (americani).
Kaspersky amicul lui Putin
stirilibere [utilizator], Joi, 14 septembrie 2017, 12:22
+10/10
cam tarziu ati aflat...
eu folosesc de zeci de ani norton...
vrempeBaselamititica... [utilizator], Joi, 14 septembrie 2017, 14:46
0/2
şi nu am avut motive să îl schimb...
VP
europeanul2 [utilizator], Vineri, 15 septembrie 2017, 19:41
0/0
Prostul nu e prost destul pana nu posteaza un comentariu!
TEAMA JUSTIFICATA
ATX01 [utilizator], MarĊ£i, 19 septembrie 2017, 14:37
0/0
Da, masura era de asteptat.
Inca de acum doi ani, am deschis o discutie pe acest subiect intr-un workshop dedicat securitatii cibernetice. Fara sa pronunt numele binecunoscutului anitivirus (sa nu fiu cumva acuzat de propaganda negativa), dar precizand originea sa intr-un stat neprietenos, am pus in discutie riscul real ca un produs antivirus (de aparare, deci) sa fie folosit ca arma de atac la un moment dat.
Unele persoane "m-au linistit" cu precizarea ca majoritatea echipei de dezvoltare este romaneasca.
Dar controlul produsului este la "organele" statului rus.
Deci, apreciez ca utilizarea acestui produs prezinta un risc major, cu un efect dezastruos daca se produce.