1 € 4,6327 1 USD 3,9431joi 14 dec 2017
Versiune
Mobile
Ajutor
dedytel [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 2:09
-7/19
Nu stii sa castigi mingile de meci pe serviciul tau? Te ajuta Simona? Las ca ti-o face cadou pe a ei...

Iar a pierdut cu tricoul ala negru pe ea... Cred ca ii aduce ghinion nu-i asa?
E probabil sa pierzi al doilea meci în aceeași zi!
simplex1 [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 9:51
+3/19
Daca o echipa de fotbal joaca dimineața în sferturi câștigând iar seara are programata semifinala, șansele de victorie sunt mici dacă adversara nu este la a doua partida a zilei, fiind așadar odihnita.

Aceeași situație apare și în tenis.
Nu si in cazul Svitolinei !
Susufler0 [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 13:19
-2/14
Ce e cu filosofia asta de doi bani ?

PS. Norocul Svitolinei ca nu a cunoscut teoria ta !
Sunt nevoit sa va desenez !
Susufler0 [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 16:24
+1/5
Teoria lui simplex este "simpla", de doi bani, cata vreme el vrea sa o aplice partidei in care ambele jucatoare au beneficiat de absolut aceleasi conditii !!

PPS. Sa aveti o zi buna si mai putin incrancenata pt ca strica la ten ! ;)
viitor sumbru
tzopa [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 2:11
-8/26
Cred ca in cel mai scurt timp, atunci cand nu va mai fi in primele favorite de la un turneu, a trece de turul intai al unui turneu WTA, ar putea constitui o mare performanta pentru aceasta jucatoare mediocra numita Simona Halep.
serios ?
GeorgeT [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 18:30
+1/1
Tu te auzi ce zici prietene, esti departe de realitate, probabil ca esit un mare crestin, sustinator al familiei traditionale si al PSD.
Halep
lautarul [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 2:29
-7/25
Ce se poate comenta dupa acest rezultat rusinos? Am fost atacat in fel si chip pentru comentariile mele, de altfel scrise cu mare tristete: ca nu sunt patriot, ca nu o plac pe Simona etc. Am spus de vreo doi ani ca ceva nu este in regula cu rezultatele ei! Iata acum dovada! Va intreb stimati colaboratori cum este posibil ca dupa o victorie lejera cu Rybarikova in 2 seturi sa pierzi in halul asta?Nimeni nu a pierdut cu acest scor in ultimii ani la acest nivel! Ea va gasi o scuza ca deobicei, cum ca era obosita fiind nevoita sa joace 4 setura cu o pauza de 6-7 ore intre primele 2!!!! Atunci pentru ce se mai antreneaza? Sau mai cine stie ce: cum ca acum era prea frig (21grade) sau ca isi precupeteste eforturile pentru US open etc! Halep nu are nici macar motivatia sau mandria de a-si apara titlul pana la ultima picatura de energie! Se multumeste doar sa faca figuratie pe teren! In mod sigur ceva este in neregula aici stimati colaboratori. Cred ca ITF ar trebui sa investigheze rezultatele Simonei in mod serios!
Scuze in scris!
Nissan [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 9:03
+6/24
Ar trebui, ca sa fie iertata, sa iti prezinte cel putin scuze in scris si sa nu mai vorbeasca cu presa cel putin 6 luni Cum adica, dupa ce ti-ai pus atatea sperante in ea, ai investit moral si n-ai dormit o noapte, aceasta tanara si-a batut joc si nu a castigat! Rusine! Nota 4.
Orice jucătoare vreo 3,4 zile proaste
Con_stan_tin [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 9:25
0/10
din lună în lună.
colaboratori?
Viorica Alexandru [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 11:32
+2/6
...cine sunt colaboratorii dvs cu care impartasiti asemenea chestii?
Ai pariat pe ea si ai pierdut, saracul de tine !
Susufler0 [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 13:27
0/8
Nimeni din cei cu putere de decizie nu vrea sa te asculte !

Uite cum facem : mai scrie o data memoriul ala cu toate cele ce nu sunt in regula cu Simona din 2015 incoace si iti promit ca te ajut sa ajunga unde trebuie.

PS. Am si eu unele conexiuni. Tu apuca-te de scris ! ;)
exact
randon [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 16:07
-3/3
eu nu inteleg cum a reusit sa ajunga numarul 2... dar propabil participand la toate turneele din lume, cu exceptia celor de mare slem, a strans cate 30 - 50 de puncte la fiecare eliminare din turneu si asa a urcat in clasament.
probabil explicatia va fi una clasica, a la dinamo: nu ne incurcati, lasati-ne sa ne pregatim pentru champions league.
cand se lua tiriac de ea si spunea ca nu are stofa de campiona, toti il acuzau ca nu e patriot. patriotismul nu inseamna sa tii cu toti loserii, doar pentru ca au pasaport romanesc. hai sa o sustinem pe simona, dar sa ii recunoastem limitele. nu e o tenismena de nota 10, nici de numarul 1 mondial, nici macar de numarul 2 mondial. toate calculele de genul: daca isi rupe serena piciorul, se imbolnaveste caroline si nu participa svitova, atunci simona are teoretic anse sa ajunga numarul 1. da, poate daca se mai drogheaza kurnicova si vanessa intra in conediu de maternitate...
Oare vei putea înțelege dacă va ajunge nr 1 unu
nick24 [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 21:36
0/2
mondial?
Kerber și Pliskova au de apărat fiecare peste 2000 de puncte , Pliskova câștigand Cincinnati și finală US Open, iar Kerber a câștigat US Open.
Deci?
Am mai citit teoria asta...
Prostu' satului [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 23:16
+1/1
Nu aveti prioritate. Dl. Ghita a expus-o pe larg, de mai multe ori.
Pe scurt, Halep este cea mai buna jucatoare din lume de multi ani incoace, imbatabila, exceptionala, le-ar putea rade pe toate celalalte jucatoare legata la un ochi si jucand cu mana stanga, intr-un picior.
Da' nu vrea, dom'le, nu vrea, ticaloasa, nemernica...
Prefera sa-si castige banu' trisand, in cardasie cu mafia pariurilor, doar ca sa ne faca noua in ciuda, luptatorii si patriotii de pe Internet....
ne-am linistit? gata?
zaboo [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 2:52
-11/19
"lasa ca se vede si la televizor..." - nu-i asa, draga HN?
sa nu uit:
zaboo [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 2:53
-10/22
"nemiloasa"?? "lejer"?? nu - mars acasa!
Principiul lui Peter suna astfel :
gigiN [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 6:51
-6/18
"In orice ierarhie,fiecare are tendinta de a urca pana la nivelul sau maxim de incompetenta".Asa patim toti,inclusiv Simona,oricat de trist ar fi pentru multi !!!
In 2013 a incasat-o zdravan de la Erani
Susufler0 [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 13:33
0/8
in turneul de la Miami, tot pe hard cu 6-1, 6-0 !

Principiul lui Peter nu era valabil si atunci ?
Nu-i nimic,vei fi de-a pururi nr.1 planetar
Plagarus [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 7:09
-9/19
Simona poate !
Nedumerirea unei bunici pragmatice!
hotnewsfil [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 7:19
-8/20
Bunica Simonei nu poate sa inteleaga cum a fost posibil ca o alta jucatoare, care a castigat din tenis numai sase milioane de dolari (Svitolina), sa o invinga pe nepotica ei (Simona), care a castigat nouasprezece milioane.
ma astept
victor L [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 9:10
+3/17
ca sportivii din toata lumea, si care mai si pierd (vezi "prapaditul" de Usain Nolt!), sa fie tratati la ei in tara de iubitorii de sport la fel ca Halep in Romania pe HotNews.
Zabauci si lautari :P
Penibil
UnObservator [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 10:53
-1/21
E aboslut scarbos cum va aciuati unii p-aici. Dar doar atunci cand vorbim de un esec, la victorii va inghititi limba toti.


Calitate umana deplorabila, nimic altceva de adaugat.
Nimic neasteptat
UnObservator [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 15:23
+9/11
Observ ca adevarul doare. Din pacate asta nu-i schimba absolut deloc valoarea.

Cand omul e lider in WTA Live Race, are Premier castigat, finala de GS, nu prea mai este eliminata nicaieri in primele tururi de vreo 6 luni, tot ce poti tu e sa-ti arunci veninul prin comentarii cu fiecare ocazie. Asta iti arata calitatea umana.

Sa vii cu insinuari ca tranteste meciuri, sau ca joaca pentru bani (cand ea are cele mai putine turnee jucate in 2017 din Top 10) denota un caracter abject. Mai mult, sa afisezi satisfactie in fata acestor insuccese e iar de o mizerie tipica modului de gandire mioritic (stiti voi, povestea cu capra aia).

In final, imi mentin parerea, cand e vreo victorie clara e pustiu. Sau cel mult veniti cu justificari de genul noroc, adversara slaba samd. La infrangeri va dezlantuiti toti p-aici de parca v-ar datora ea ceva vreun moment. Mizerabil!
mda
randon [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 16:10
-4/4
daca va fi o victorie clara impotriva kurnicovei sau a serenei, voi fi primul care imi voi ridica palaria. dar cand numarul 2 mondial ia bataie pe banda rulanda de la tenismele clasate muuuult mai jos in clasament, gen 200+, atunci nu pot sa ma fac ca nu vad pattern-ul. adica noroc la victorii si merit la infrangeri.
Chiar ca mda
UnObservator [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 18:23
+5/5
Maestre, Anna Kurnikova nu mai joaca tenis de mai bine de un deceniu. Pe Serena a batut-o in 2014 6-0, 6-2. Sau trebuie sa le bata cand vrea muschiul tau?

Revenind, in ultimele 5-6 luni, a fost invinsa de Svitolina (nr. 5 mondial), Konta (nr. 7 mondial), Wozniacki (nr. 6 mondial), Ostapenko (nr. 12 mondial), Mladenovic (nr. 13 mondial) si Laura Siegemund (top 50). Deci da, numai jucatoare 200+.

Daca urmaresti un meci de tenis de 2 ori pe an, e recomandat sa pastrezi astfel de afirmatii private. Asta daca nu vrei sa cazi in ridicol cu "pattern-urile" alea.
Cui ai adresat comentariul acesta ?
Susufler0 [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 16:28
0/2
?
Se stiu ei.
UnObservator [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 18:08
0/2
Vazand multitudinea de voturi negative, am zis totusi sa-mi detaliez pozitia, desi initial nu aveam de gand. Acel "tu" se refera la toti frustratii de aici.
Ii e frica sa atace colțurile
mr_mojo [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 11:03
0/12
Doar ca după faza sferturilor cam trebuie; sau pleci acasă cu capul jos.
Sau cam ce s-a întâmplat acum.
doar parere personala
Walking_dead [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 11:20
-3/11
Am o presimtire ca Halep joaca numai pentru bani. Nu prea e interesata de faima, sa devina number one. Pentru ea exista un singur Dumnezeu: banii si pune in balanta de fiecare data suma cistigata si efortul depus. Cind si-a atins targetul se lasa depasit, nefiind interesata de clasament, se retrage pe un sezlong si sta relaxata pina la urmatorul turneu. Ea este un fel de mercenar sau un pirat al tenisului: joaca numai pentru bani. E si asta o abordare.
Nu inteleg ce nu-i de inteles
potaissa [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 11:22
+2/10
a jucat si ea ce poate. Cam atat.
extaz si agonie...
mitocanu [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 11:32
+1/13
cum este posibil ca, dupa un meci foarte bun cu garcia, sa urmeze unul de nivel palatul pionierilor din bucuresti, cu svitolina....s-au emis fel de fel de teorii:...este surmenata...trebuie sa se casatoreasca...trebuie sa se mute la monte carlo...sa schimbe antrenorul...arbitrii o dezavantajeaza...nu se antreneaza suficient...asta-i nivelul ei...are tensiune oscilanta....etc., etc., etc...am o alta teorie...simona joaca doar pentru bani...stati nu va grabiti...toti joaca SI pentru bani...da, dar simona joaca pentru bani NEGRI...adica vinde meciuri...si isi rotunjeste averea...nu imi cereti probé...este o simpla teorie care poate da o explicatie comportamentului ei pe teren...
Nu esti mitocan.... esti dobitoc... !
Susufler0 [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 13:39
-7/15
Nu imi cere probe....e o simpla teorie...care incearca sa explice comentariul tau... ! ;))
asadar...
mitocanu [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 18:30
+4/6
daca este doar o simpla teorie, totul este in regula...puteti sa ma jigniti, dar va rog sa nu ma tutuiti...raspunsul dvs denota ca aveti multe lacune in educatie...nu imi cereti probe...
Nu se poate ! Tu nu realizezi ridicolul
Susufler0 [utilizator], Luni, 14 august 2017, 21:15
0/2
situatiei ?

Cum sa te adresezi la persoana a II a plural, sa-l domnesti pe unul care s-a poreclit "mitocanu" ?

PS. Ha-ha-ha, savuroasa cerere ! Auzi, "domnul mitocan" !
e simplu
muciflenduri [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 21:41
0/2
Svitolina e mai buna decat Garcia... Probabil per total e mai buna si decat Halep.
Serios acum, daca sunteti atat de disperati cu pariurile, si atat de convinsi ca Halep 'joaca pe bani negri', cum puteti fi totusi atat de retarzi incat sa pariati la meciurile ei? Din povestea asta reiese ori ca sunteti nebuni, ori inimaginabil de prosti...
:-)
Prostu' satului [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 23:30
+1/3
Corect!!!
Pariati, frate, impotriva ei si-o sa va umpleti de meleoane :-)))
Altfel, pot sa ma laud - Susufler mi-e martor! - ca am remarcat-o pe Svitolina de ceva vreme.
Nu ma pricep la tenis, tehnic vorbind, sunt doar un telespectator oarecare, dar imi place aceasta jucatoare. Nu neaparat pentru stil - pare tot o jucatoare defensiva, destul de asemanatoare cu Halep (dar mai tanara si ceva mai inalta) - cat pentru constanta si echilibru psihic.
Pare sa aiba fluctuatii de forma mult mai mici decat ale mai tuturor celorlalte jucatoare de top iar in acest sezon pare "pe val".
Poate ca nici ea, ca si biata Wozniacki sau Halep, nu va ajunge vreodata o jucatoare cu adevarat dominanta (dar cine a mai fost asa in ultimii 10 ani in afara de Serena si Sharapova?), dar probabil va fi multi ani o jucatoare serioasa, muncitoare, de care trebuie sa se tina seama in orice turneu.
Bravo ei.
stimabile...
mitocanu [utilizator], Luni, 14 august 2017, 18:13
0/2
constat ca jignirile abunda in comentariul dvs (retarzi, nebuni, prosti)...nu merita sa va raspund...dar macar cititi cu atentie randurile mele...nu am sus niciodata ca sunt disperat cu pariurile si nici ca sunt CONVINS ca halep joaca pe bani negri...am sus ca este dar o TEORIE...concluzie: pe langa faptul ca sunteti lipsit de educatie, dati dovada de multa superficialitate in lectura...
Evident
Rafaila [utilizator], Luni, 14 august 2017, 3:53
-1/1
http://www.gsp.ro/sporturi/tenis/imaginea-disperarii-datorii-imense-la-camatari-cine-era-varul-simonei-halep-care-s-a-spinzurat-aseara-445670.html
wow
Viorica Alexandru [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 11:35
0/14
constat ca aici comenteaza fotbalagii...
Pai a pierdut 1-6. 1-6 , fara apel,
potaissa [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 14:04
0/12
acolo nu ajuta nici handbal, nici polo, acolo e nevoie de intelegere. Atata poate fata.
corect spus
victor L [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 16:27
+2/6
fotbalagii sau fotbaliori. Atitudine de F C Stina Becali
hotnews
bigbadbug [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 12:00
+4/16
Mai aduceti pubele, se strange mult gunoi in sectorul asta!