1 € 4,6332 1 USD 3,9185vineri 15 dec 2017
Versiune
Mobile
Ms.prezident?
AnderT [utilizator], Sâmbătă, 12 august 2017, 19:59
+1/7
iesti pi fir? trimite dom-le nisti barci sau zgarie nori asa se "rezolva" problema !!|!!
daca aveti cunostinte in florida...
BobMuller [utilizator], Sâmbătă, 12 august 2017, 20:01
+2/6
spuneti-le sa plece cat mai repede, e unul din statele care vor fi distruse in curand

e incredibil cum NY si California iau masuri pentru a se apara, dar guvernarea Floridei e practic PSD-ul
Florida ar degreva Venetia de prea multi turisti!
liviul2006 [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 15:24
0/0
Vedeti si partea buna a lucrurilor! :)

si barcelonenii se plang de prea multi turisti...
"in ciuda tuturor evidentelor...repusi la putere"
asadar... [utilizator], Sâmbătă, 12 august 2017, 21:22
+1/5
Florida e statul pensionarilor asa ca nu-i de mirare. inca o data lumea urmeaza exemplul minunatei Romania
rock
TLiviu [utilizator], Sâmbătă, 12 august 2017, 21:43
+3/7
merita premiul Darwin ....trebuie sa mai precizati ..ca se roaga mai abitir la dzeu- de 6 ori mai mult
Apele din Florida
UpNext [utilizator], Sâmbătă, 12 august 2017, 23:33
+3/9
indraznesc sa-l contrazica pe Marele Blond, geniul universului, noul Dumnezeu planetar ???
si totusi...
xan [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 9:46
+2/6
lucrurile se vor rezolva cand oamenii din Florida vor descoperi principiul vaselor comunicante. Atunci nivelul apei nu va mai creste acolo de sase ori cat in alta parte.

PS. Voi o faceti intentionat sau nu va dati seama ce spuneti?
spui tu ceva adevarat
was [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 17:37
+1/1
Cresterea nivelului apei fata de coasta este plurifactorial, De axamplu Pamantul se roteste, deci la Equator viteza este mai mare si perpendicular pe suprafata. Florida parca-i in regiunea subtopicala.
Apoi mai avem si Luna.
In Alasca, desii zapada si ghetarii se topesc mai repede decat se regenereaza, totusi nivelul apelor SCAD. asta pentru ca greutatea ghetii si zapezii nu mai preseaza pamantul (defapt turba) si tot uscatul se ridica fata de nivelul oceanelor, teritoriul (suprafata uscata) statului crescand de la an la an.
o stire
baronul stanganbuch [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 11:04
0/6
demna de scinteia comunista, atita propaganda ticaloasa de kk la care pun botul imbecilii utili, mai rar. Si ce sa vezi cetatenii refuza sa fie luminati si salvati de catre leprele neomarxiste , ii aleg tot pe aia care nu dau doi bani pe teoriile lor inepte.
vai ce miracol!
AliKimiku [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 13:49
-1/3
Sunt curios care e explicatia pentru care fix in zona aia nivelul marii creste asa de mult? S-o fi incalzind Golful Mexic de 6 ori mai mult decat restul? Nu, ca trebuiau si celelalte tarmuri riverane sa aiba aceeasi crestere. O fi atractia lunii mai puternica fiindca sunt multi lunatici in zona? Posibil, dar putin probabil.
Sau poate Zona Floridei e o zona de subsidenta cunoscuta si pur si simlu pamantul se scufunda in ocean
Pentru incalziristi motivul e simplu, incalzirea globala! Ce ffizica, ce geofizica, ce logica! incalzirea globala si nu oricare ci aia provocata de om!
alte cauze
was [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 17:41
0/0
Poate bate vantul mai puternic in zona Caraibelor, poate curentii de apa sunt mai puternici.

Uita-te la apa de pe aragaz inainte za clocoteasca. Devine din ce in ce mai agitat, apar bule de abur pe fund dar care nu ajung pana la suprafata, fac mult zgomot, apoi apare un fel de calm dupa care apa incepe sa clocoteasca tot mai mult.
daca se scufunda Mar-a-Lago
sadestwank [utilizator], Duminică, 13 august 2017, 21:56
+1/1
poate idiotul folositor agentul orange o sa realizeze ca incalzirea globala nu este o conspiratie.