VIDEO "Cartita" Sfanta Filofteia a iesit la suprafata. Directorul Metrorex: Pe magistrala din Drumul Taberei se va circula in trimestrul II din 2018 / - Hotnews Mobile
1 € 4,7621 1 USD 4,2658duminică 19 mai 2019
pai nu terminasera si anul trecut
bancher [utilizator], Joi, 27 iulie 2017, 15:44
+11/11
prin noiembrie? Se laudau ca mai au doar de amenajat statiile, dar sapaturile se terminasera.
Notati ca declara ca au terminat, la toamna cand se apuca de sapat sa le amintim acest lucru.
Te mai miri ?
ZaibarPanduru [utilizator], Joi, 27 iulie 2017, 16:39
+5/5
Pai si Pasajul Sudului a fost terminat si inaugurat. Dar inca se mai lucreaza :))
E semn bun
banel [utilizator], Joi, 27 iulie 2017, 15:56
+6/8
Daca a iesit la suprafata pe vreme noroasa, e semn bun, inseamna ca se va respecta termenul de livare.

Sau la noi e invers?
!
tudorr [utilizator], Joi, 27 iulie 2017, 16:48
+2/6
SF filofteia? :))))))))))) Sper ca e o gluma...
...
Veetor [utilizator], Joi, 27 iulie 2017, 17:34
+6/6
Vezi ca ai uitat de Sf. Varvara :)))))
7 ani
levierul [utilizator], Joi, 27 iulie 2017, 16:54
+4/6
se spunea ca nu sunt bani pentru investitii si de aia au tinut cartitele inchiriate 7 ani in loc de 6 luni
probabil ca 7 *12 e mult mai putin decat 6
asta daca votezi PSD ca prostu si nu stii sa faci niciun calcul.
Cam asa si cu autostrazile. Banii se duc pe antrepriza, nu pe lucrari. De acolo oricum sug toti. Inclusiv fostul sot a lui doamna
"filofteia" my ass
MG [utilizator], Joi, 27 iulie 2017, 16:54
0/6
de unde scoateti tribalismele astea? De ce nu Vasco da Gama, Arhimede etc! (??!!?)
pentru ca
Motanul_incaltat [utilizator], Joi, 27 iulie 2017, 17:00
+4/6
Vasco da Gama nu e protectorul minerilor
Newton este mai protector decat flofteia
MG [utilizator], Vineri, 28 iulie 2017, 11:57
+3/3
inginerii si arhitectii fac calcule, nu rugaciuni
Today is Groundhog Day...
Nyk1 [utilizator], Joi, 27 iulie 2017, 17:54
+3/3
...again!

Așa sunt lucrările mari în RO: ai senzația că se fac și e totul OK, dar te trezești a doua zi și afli că de fapt ai de făcut aceleași lucruri ca ieri! A se vedea Mănăstirea Curtea de Argeș construită de Meșterul Manole, viaductul de la Aciliu sau autostrada Timișoara - Deva!
Probabil...
poatedapoateba [utilizator], Joi, 27 iulie 2017, 18:09
+3/3
Nici macar directorul Metrorex nu poate sa ne dea un raspuns sigur cat mai dureaza chinul.

Se pare ca sunt doua luni paralele. In lumea mea termenele sunt stricte, nu ai voie sa intarzii cu livrarea nici macar o zi pentru ca incep sa curga penalitatile contractuale.

In cealalta lume termenele sunt confuze, flexibile si niciodata respectate.
:))
Mistrelutz [utilizator], Joi, 27 iulie 2017, 20:32
+2/2
ce bine zici..caci asta e ''lumea statului'' ,un stat care nu isi respecta propriile legi,un stat care nu are nici picatura de responsabilitate sau corectitudine in relatia cu cetateanul..un stat care FACE CE VREA
Diferente
Un-oarecare [utilizator], Joi, 27 iulie 2017, 18:29
+5/5
''Potrivit acestuia, echipamentul de sapat tuneluri Sfanta Filofteia a sapat 49.000 de metri cubi si aproximativ 4,4 kilometri, in timp ce Sfanta Varvara a sapat, pe celalalt fir, in jur de 138.000 de metri cubi si peste 4 kilometri.''

49.000mc - cca 4.4 km
138.000mc - peste 4km

Cam vagi cifrele, Primul tronson a fost plin de ''gropi'' sau al doilea e cale dubla?
a ocolit prin Vaslui, Cluj, Timisoara
N.S. [utilizator], Joi, 27 iulie 2017, 21:13
+7/7
si intr-un final a iesit la suprafata!