1 € 4,5654 1 USD 3,9685joi 20 iul 2017
Versiune
Mobile
Ce vorbesti Domnule Prim-Ministru!
Rescator [utilizator], Luni, 17 iulie 2017, 14:44
+16/22
Voi bolsevicii PSD/PCR plus ALDE va intoarceti cu
180 de grade intr-o noapte.Aveti deja mare experienta
in maskirovka.Scoala sovietica da "roade".
subiect incheiat
math_2 [utilizator], Luni, 17 iulie 2017, 14:49
+20/24
care e problema ? Doar o alta idee geniala pe care a propus-o PSD+Izmene si care ulterior s-a dovedit complet cretina (in unanimitate).
- geoana presedinte
- ponta presedinte
- sevil prim ministru
- dragnea ayatolah
- grindeanu prim ministru
- OUG13
Probabil ca Dragnea si-a dat seama ca...
Andradda [utilizator], Luni, 17 iulie 2017, 14:57
+26/26
..fiul sau va avea si el foarte mult de platit, din moment ce ferma lui de porci are o cifra de afaceri de vreo 30 de milioane de euro, iar profitul declarat nu depaseste cateva mii de euro.
Securitatea vegheaza si...
lucky luck [utilizator], Luni, 17 iulie 2017, 17:18
+6/6
Calculeaza...
dar
tenere [utilizator], Luni, 17 iulie 2017, 15:01
+17/17
pentru ideile astea naucitoare care afecteaza stabilitatea tarii cine raspunde javrelor?

ca e stupid sa impozitezi cifra de afaceri nu e greu de realizat, dar cand propui o asemenea aberatie cu buna stiinta trebuie ca cineva sa-si asume rolul asta de raufacator si apoi sa raspunda

dragnea si ceilalti rahati care se cred eterni, voua cand va vine randul?
Si, oricum...
Andradda [utilizator], Luni, 17 iulie 2017, 15:02
+21/21
...aceasta taxa i-ar fi afectat pe toti afaceristii PSD-isti, cu firmele lor cu cifre de afaceri de zeci de milioane si profituri declarate de cateva sute de lei (daca nu chiar cu pierderi)
Gogoasa cu impozitarea pe cifra de afaceri a fost doar o gogoasa populista lansata de Dragnea intr-un moment in care nu mai avea ce sa promita.
Din moment ce Dragnea a avut tupeul si nerusinarea sa declare cu seninatate ca chestia cu salariile alea mari pt bugetari a fost doar "o eroare rostogolita"...ce sa mai astepti de la acesti netrebnici?
lasa ca mai are si dreptate
jackalphonse [utilizator], Luni, 17 iulie 2017, 15:03
-10/18
"sunt agenti economici foarte mari care de zeci de ani raporteaza senini ca nu au avut niciun profit"
100% adevarat
comentariile retardoide nu ajuta cu nimic.
Daca impozitul pe cifra de afaceri se facea in asa fel incat sa nu taie pana la amputare firmele care chiar abia reusesc sa razbeasca, pe bune ca eu eram de acord cu el.
"retardoizi" ! La atac !
math_2 [utilizator], Luni, 17 iulie 2017, 15:29
+9/11
Multinationalele au filiale peste tot si isi pot dirija profitul unde le convine mai mult. In mod absolut legal.
In mintile infierbantate de ideile lui Dughin (si promovate de PSD, Antena3 plus Izmenele aferente) pare evident ca imperialistii ne exploateaza si ne folosesc exclusiv ca piata de desfacere.
Simpla idee de impozit pe cifra de afaceri este complet CRETINA. Am deveni (citez): "O Cuba fara soare !"
Cui sa o aplici ? Tuturor firmelor ? Numai imperialistilor ? Numai firmelor care nu fac profit ?? Numai firmelor de pe o lista facuta in biroul lui Dragnea ? Numai firmelor care au cifra de afaceri peste 10 milioane de Euro ? Numai firmelor care nu au filiala in Teleorman ?
Perdea de fum
tudor74 [utilizator], Luni, 17 iulie 2017, 15:23
+2/6
Toata povestea asta cu impozitul pe cifra de afaceri a fost cu buna stiinta o perdea de fum, tinta reala fiind taxa de solidaritate / impozitul pe gospodarie.

De cand au mentionat impozitul pe cifra de afaceri s-a mai vorbit in presa de impozitul pe gospodarie ? Nu !
Deci daca au renuntat nu e bine,daca ar fi
xrogo [utilizator], Luni, 17 iulie 2017, 15:43
-9/11
mers inainte cu acea taxa tot nu ar fi fost bine, sa vezi atunci apocalipsa postacilor care ar fi plans pe umarul multinationalelor!
Eu daca as vedea ca o companie 3 ani la rand raporteaza profit zero, fara sa faca investitii in anii respectivi i-as aplica fara ezitare acel impozit!
Neuroni PSD
Sani [utilizator], Luni, 17 iulie 2017, 16:40
+9/9
Pai tocmai asta-i problema, tipi ca tine sunt in guvern.

Dupa ce-l da jos si pe asta (3 luni cel mult) du-te matale (3 luni),...uite-asa tot desteptu' ajunge prim-ministru.

Acum inteleg de ce v-au votat aia de le dadeati cratite si ulei...stiau ca asa pot si ei sa devina prim-ministri.

Pentru 3 luni este adevarat!
Cum se face, voi jucati la ruleta p(r)ostu de prim-ministru?
Forma si Fond
lucky luck [utilizator], Luni, 17 iulie 2017, 17:24
0/6
Pe forma:
Dragnea si PSD-ul sunt praf. Schimba legi peste noapte, au ministrii de cacao, fac totul o varza. Sau o ciorba. Incapabili de guvernare, intr-adevar.

Pe fond
Au dreptate. Multinationaleleisi repatriaza profitul (si impozitul aferent), si nici macar in tara mama (unde ar fi etic s-o faca), ci in paradisuri fiscale, prin diverse inginerii fiscale (stil suprafacturare servicii din tara x).

Concluzie: o ocazie ratata, dar un subiect de dezbatut.
Fara patima, fara parti pris. In interes national.
"Programul" de "guvernare " al
Rescator [utilizator], Miercuri, 19 iulie 2017, 11:50
+1/1
PSD/PCR plus coteria penala ALDE este inspirat de
Radio Erevan:
-Este adevarat ca Programul de Guvernare va aduce
bunastare pentru romani?
-Radio Erevan -Desigur ca va aduce bunastare pentru
unii romani, incepand cu Clanul Dragneev si Coteria
Tradiceanu.
-Si noi?
-Voi in secolul urmator ,intr-o vara fierbinte.