1 € 4,5737 1 USD 3,9476vineri 21 iul 2017
Versiune
Mobile
mai un pas
Mos Andrei [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 17:44
+35/45
Inca un pas si recunoaste ca a gresit. Hai ca se poate! Sa spuna ca a adoptat o lege pentru favorizarea infractorilor.
E limbaj dublu, in Romania spune altceva
Kivek [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 18:24
+48/54
in Romania n-a spus asa ceva, aici ne spuna ca oamenii sun 'MANIPULATI' deci e limbaj dublu tipic PSD-ist

acasa lei, la bruxelles mielusei
Nu e deloc dublu, omu' recunoaste :
si_mort_va_vad [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 18:54
+4/10
Inainte sa acept sa fiu ProstulPSD-ului Ministru, am luat o decizie : sa nu iau nici o decizie pana nu zice Dracul Viu Fara Coarne Cu Mustata La Deruta ce sa fack .


Din acel moment, dorm singur pe canapea in hol si plang noaptea de frica sa nu ajung sa dorm , pe pres, in costum , la usa de la intrare ...
si apropo:
si_mort_va_vad [utilizator], Sâmbătă, 18 februarie 2017, 10:19
+2/2
Cum dreaq de nu ti-a dat cu virgula ca ai fost alegerea nr. 2 a lui DRACU VIU dupa Sevil .... Sha...ideee...Shai... de guverneazaaa !!!
Cand furi si dintr-o data te trezesti cu ...
ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 20:26
+8/12
... politia la usa, sau, si mai bine, oameni care tot baga in tine furci si topoare, inseamna ca pe undeva nu a fost corect.
Poti incerca fie ca data viitoare sa fii mai atent cand furi, sau, daca chiar e groasa rau, sa platesti macar impozitul pe venit pentru banii furati, nu e problema, se gaseste vreun judecator sa ii incaseze. A, sa nu ii dai inapoi, asta e prostie mare.
Asta chiar ca ne ia de prosti.
Grindeanu e paralel cu realitatea, saracu
Kivek [utilizator], Sâmbătă, 18 februarie 2017, 11:51
+3/3
Grindeanu: 'Cand iei o decizie...'

pai tu nu ai luat nicio decizie papagalule, sa revedem stenograma sedintei de guvern

Iordache: 'ba, asta, am aicea niste ordonante de urgenta de aprobat acuma noaptea'

Grindeanu: (cu o voce de sluga) Are toate avizele?

Iordache: clar, de la Dragnea si...cam atat

Grindeanu: 'APROBAT'
Totusi
Caligula [utilizator], Sâmbătă, 18 februarie 2017, 1:28
-3/5
Ce spune la Bruxelles se aude si in Romania si invers. Eu cred ca a asteptat ocazia asta pentru a spune ce crede. Pentru declaratiile sale el poate plati in interiorul PSD. De accea e mai bine sa le faca langa oficialii de la Bruxelles.

Sa nu uitam ca Grindeanu a inceput cu un cabinet facut de Dragnea. Daca ar fi respins OUG 13 de la inceput, ar fi luat mari suturi de la Dragnea. Acum e liniste din partea PSD. A trebuit sa iasa multa lume in strada pentru ca Iordache sa demisioneze. Acum poate pune la justitie omul pe care el il va alege.

Sa vedem cum joaca mai departe.
Recunoaste ca Strada e mai inteligenta
Ritzi Pitzi [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 18:27
+32/36
si mai creativa decat politicienii alesi de majoritate.

Sau, implicit, ca partidele NU AU UN NUCLEU de oameni inteligenti, ci doar o adunatura de oportunisti care n-au nimic de a face cu idealurile maselor...
Teribil de inteligentă!
Shaolin [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 23:02
-8/12
Într-atât de inteligentă încât a forțat dezincriminarea abuzului în serviciu militând împotriva corupției!

Este de-a dreptul sclipitoare!
Ce a fost dezincriminat ?
OvidiuTudor [anonim], Sâmbătă, 18 februarie 2017, 0:12
+5/5
Fostul senator Cătălin Voicu a fost condamnat vineri de Tribunalul Bucureşti la cinci ani închisoare cu executare pentru complicitate la abuz în serviciu, într-un dosar în care este acuzat de intervenţii la conducerea Electrica şi Electrica Serv pentru ca o firmă să primească preferenţial contracte, scrie Agerpres.

Un judecător de la Tribunalul Bucureşti i-a respins lui Cătălin Voicu o cerere de schimbare a încadrării juridice şi l-a condamnat la cinci ani de închisoare pentru complicitate la abuz în serviciu contra intereselor publice în formă calificată, stabilind că legea penală mai favorabilă acestuia este Codul penal din 1969.
N-ai primit mail-ul de la partid ca a expirat subi
OvidiuTudor [anonim], Sâmbătă, 18 februarie 2017, 0:13
+2/2
Procurorii din cadrul Direcției Naționale Anticorupție – Secția de combatere a infracțiunilor asimilate infracțiunilor de corupție au dispus efectuarea urmăririi penale față de suspecții:

CIUHANDU GHEORGHE-CORIOLAN, fost primar al municipiului Timișoara
ROBU NICOLAE, primar al municipiului Timișoara,
STAIA MARTIN, fost director în primăria Timișoara
pentru infracțiunea de abuz în serviciu cu obținere de foloase necuvenite pentru sine sau pentru altul, în formă continuată;

DIACONU DAN, viceprimar al municipiului Timișoara,
STOIA TRAIAN CONSTANTIN, fost viceprimar al municipiului Timișoara
pentru infracțiunea de abuz în serviciu cu obținere de foloase necuvenite pentru sine sau pentru altul.
nu a gresit, a ratat crima doar
GeorgeT [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 18:39
+7/9
Nu este naiv, a dat gres in a indeplini poruncile stapanului , dar dobitocu' stia ca ne fura, nu este greseala cu tentativa de crima cu premeditare ..

Crima -
oamenii mor prin spitale sau pe acasa din lipsa asistencei medicale adevarate pentru ca hotii fura de rup din bugetul nostru, al contribuabilului...
Idiotenie
DinuNedelea [anonim], Vineri, 17 februarie 2017, 20:17
+7/9
Faptul ca o decizie e urmata de proteste nu o face INCORECTA. O face nepopulara. Daca incorectitudinea sau corectitudinea unei masuri e functie de plebiscit vai de guvernul nostru. Grindeanu nu intelege ca ar fi fost incorecta chiar si daca nu ar fi iesit lumea in strada.Daca spunea "masura noi o consideram corecta, dar intelegem ca sunt masuri care au nevoie de suportul cetatenilor, prin urmare este intelept sa o retragem" ar fi avut macar consistenta si respectul meu. Asa, certat cu Aristotel, mi-e cam teama de ce-o sa mai nascoceasca...
mda...
Dr.Mythnick [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 21:35
+5/7
acum o saptamana manca alta "ciocolata" ... asta e discursul dual cu care suntem obisnuiti. In UE sunteti mielusei, acasa sunteti pur si simplu comunisti.
Stai ca revine in patria minciunii PSDiste
dexpropriat [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 17:45
+28/32
Imediat revine la discursul obisnuit cu care ne prosteste PSD-ul. De pe la jumatatea secolului trecut..
Cine il crede?
fit [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 17:45
+18/24
Dupa activitatea sa de pana acum, chiar trebuie sa ne facem griji.
video din aprilie 2015
https://www.youtube.com/watch?v=C_1tczN0O_g
N-ai luat tu nici o decizie bai SLUGA! :)
za-k [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 17:57
+32/36
Decizia a luat-o shefu' tau, nea' Dr.Agnea!
Tu esti un executant umil si palid si las!
Orice alt comentariu e de prisos
Clop [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 23:10
+4/4
Exact.
de ce nu spune asta si in Romania???
Kivek [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 17:59
+20/24
in Romania PSD-istii sunt tari ion CLANTZA, striga toata ziua ca protestatarri sunt 'MANIPULATI' dar cand se duc la Bruxelles au alt mesaj
Mda..
mircea_cjn [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 18:00
+23/27
...Chirica a avut dreptate, a?
Si atunci, de ce-l dati afara?
Cand iei o decizie
athos64 [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 18:05
+27/31
De fapt este fals. In societate apar proteste si la decizii corecte. Dar oamenii care au protestat si protesteaza in strada acum nu o fac pentru ca au pierdut sau vor pierde avantaje personale, o fac pentru apararea unor principii pe care este cladit statul de drept: independenta si previzibilitatea Justitiei, egalitatea tuturor in fata legii, etc. Desigur, nu ma refer la amaratii adusi cu autobuzul la Cotroceni, care habar n-au de ce protesteaza...
Corect!
anca_2017 [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 19:28
+4/6
Cine greseste, plateste! asa m-au invatat bunicii si parintii...
Cel ce fura 10.000 euro va primi (probabil) 2 ani cu executare, cel ce fura 1 milion, posibil va lua 10 ani... aici e nuanta, ambii hoti platesc, diferenta o face perioada de detentie... in America, pt acuzatii de coruptie se iau minim 10 ani... noi tocmai ne gandeam sa-i iertam!
Putina remaniere
Ochii_pe_voi [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 18:15
+25/31
Daca zici că te-ai prins că ai fst pus pe post de sluga si nu mai vrei, fa putina remaneiere - Carmen Dan, Volgutza, Shhaideh si alti câțiva care nu au ce cauta in Guvern. Ei? Ca societatea tot a protestat si le-a cerut demisia. Ah, da cu OUG 6 si 9 cum mai e?
toti prostii
PanaitCristian [anonim], Vineri, 17 februarie 2017, 21:03
-3/7
toti prostii care nu-si dau numele adevarat fiindca sunt in stare doar sa bata tastatura sau cel mult un covor. se baga in seama fara sa citeasca, in ordonanta 9 s-au majorat salariile la femeile de serviciu din scoli, la paznici, s-au aprobat tichetele de vacanta pentru bugetari din vara, de ce nu te bucuri, acum ai mai multi bani!
Nu ma bucur Paniate...
Ochii_pe_voi [utilizator], Sâmbătă, 18 februarie 2017, 7:54
+3/3
... că nu le dă PSD-ul de la el din buzunar.PSD ce dă cu o mână, fură cu zece - vezi poate apuci și tu ceva.
rara avis...
demaGOGU [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 18:22
-21/31
...un politician dispus sa invete din propriile erori!
Lol
KostasP [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 19:16
+1/3
Esti de tot rasu', gogule.
nu este
GeorgeT [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 19:24
+10/12
Este doar praf in ochii prostimii ..
Nu degeaba ti-ai luat alias-ul asta
Maniu [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 21:07
+3/5
ii esti mereu fidea.
Unde e eroarea?
Wanheda [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 22:11
+4/6
Totul a fost atent planificat si lansat cu dedicatie la vreme de seara in toiul noptii, ca talharii.
Ps: buna gluma btw, psdist care vrea sa invete, hahahaha
Ce sa mai spuna
Ion2050 [anonim], Vineri, 17 februarie 2017, 18:26
+30/32
Grivei prins cu raţa-n gură?
Da bai Grindene,
si_mort_va_vad [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 18:34
+10/12
Sechestrezi si violezi o tara intreaga 5 zile si 5 nopti in noaptea neagra a comunismului , ea urla ca o doare ce faci si de-abia dupa 5 zile recunosti ca nu e normal ce face dragnea si cu tariceanu (a zis corect cineva ca nu merita majuscule aceste doua nume pe veci infectate) cand te trag asa de rau de sfori;

Ce sa spun, iar m-ai convins !

Macar Pinocchio a inviat , cand ma uit la tine , numai la serialul "Walking Dead" ma gandesc, asa ca marsh si tu dupa ei !!!
Zau, Grindene ? Tine minte ce-ai spus azi,
Susufler0 [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 19:05
+9/11
pt ca o sa vina momentul in care or sa-ti se ceara in Piata sa abrogi OUG 9 !

PS. Atunci sa te vad ?
Nenea Grindeanu!
anca_2017 [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 19:06
+8/10
1. decizia nu a fost a ta
2. daca nenea Dragnea ne spunea in campania electorala ca el nu va fi putea fi prim-ministru si programul lui va fi pus in opera de altcineva, nu stiu cate voturi mai lua
3. nu ai stofa de lider, te faci de ras atat prin mimica, exprimare si tinuta
-----------------------
„ca si„ prim ministru,
Grindene, esti sinistru!
-------------
primul rand, e citat din insusi seful executivului
N-ar fi bine ...
Celbland [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 19:29
+5/7
N-ar fi bine ca înainte să ia o decizie să consulte niște specialiști, să facă o simulare, să verifice implicațiile și mai ales, să gândească și să fie bine intenționat ?

Nu de alta, dar dacă ia decizia să arunce o bombă în centrul Brașovului, apoi vin protestanții, spun că nu e bine, iar Grindeanu retrage bomba ...
Bai Pacaliciule
Reticentul [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 19:44
-10/16
De crezi ca lasitatea te va salva de arestarea pentru potlogariile de la Timisoara, te inseli. Daca tot esti flasneta lui Dragnea, fii flasneta pana la capat, oricum mai ai cel mult o luna la Victoria. Si vezi ca n-ati fost votati sa redeveniti tehnocrati, am avut catastrofele lui Ciolos si ne-a ajuns. Asa ca las-o mai moale cu ministru tehnocrat al justitiei. Ati primit un vot politic ca sa guvernati, guvernati politic. Sau plecati, daca n-aveti cojones.
catastrofele lui Ciolos ?
GeorgeT [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 21:06
+10/10
Pentru mine guvernul Ciolos pare sa fie fost mai integru si profesional pe care l-as fi putut spera in Romania ,

Care au fost "catastrofele " , a furat cumva ca guvernele PSDiste sau ce exact a facut asa rau, sincer intreb .
Hoțiile lui Cioloș
Shaolin [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 23:09
-8/10
Încredințare DIRECTĂ a unui contract de 4 MILIARDE de euro unor firme germane și olandeze. Fără licitații! DIRECT!

Asta spune tot.

Și știi care e partea tare? Știi când au încredințat contractul?

#noaptea ca hoții
Asa e, nu trebuie un tehnocrat pregatit, destept
Wanheda [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 22:49
+5/7
Trebuie un bou politic cu dottorat, unul dupa chipul si asemanarea piesedeilor.
Bah asta isi maltrateaza copii acasa
Cetatean002 [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 20:00
+6/8
Deci cand vorbeste cu oficiali europeni vede protestatari si ii respecta, spune ca a gresit, cand vine in tara nu ii vede, aia care sunt la Victoriei sunt manipulati, nu au citit.
As putea sa jur ca isi bate copii acasa si ii lauda apoi la prieteni, un dobitoc.
" inseamna ca decizia ta nu a fost cea corecta, iar acea decizie trebuie sa o retragi, "
Aia a fost TRADARE, nu o mica greseala, ati jurat cu mana pe Biblie si nu va putea fi iertat.
Sorinel e de compatimit.
gayon [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 20:05
+5/7
Nu poate sa spuna doua fraze fara sa piarda controlul asupra membrelor. Mai intai mainile, apoi picioarele, capul, toate o iau razna, tradand o nervozitate asemanatoare cu a unui adolescent care a chefuit o noapte intreaga si a doua zi sta timid in fata profesorului cautand argumentele pt. lipsa temei de casa. Are dreptate nevastasa cand afirma ca e pierdut. Ar trebuii sa ia o pauza.
Mimica si gesturile sunt de candidat la teatru!
Plagarus [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 20:06
+7/9
Un actor ratat, un politician penibil,gata sa faca sluj in fata sefului de partid.
180 de la intalnirea bicefala, Dragnea-el, dupa
Maniu [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 21:09
+4/6
adoptarea OUG 13, cand au spus "mergem inainte". Atunci a raspuns la intebarile ziaristei in ordine inversa, ca sa spuna, la sfarsit, ca n-o retrage. Ce sa-nsemne discursul asta? Nu v-ati jucat, grav, cu statul, cetatene Grindeanu? realizati gravitatea faptelor dvs.?
Avem nevoie de o a treia cale
Nyk1 [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 21:39
-5/7
Atât PSDul, cât și forțele aliniate lui Soros, sunt corupte până-n măduva oaselor, cu diferența că cei din urmă își acoperă mult mai abil urmele și fac legile în așa fel încât să poate corupe perfect legal. PSDul e răul cel mai mic pe termen lung, că măcar ne putem da seama ușor ce-i poate pielea, dar tot rău este.

România are nevoie ca de aer de o a treia cale, o forță politică naționalistă și ireproșabilă din punct de vedere moral. Ceea ce înseamnă că acea forță nu poate fi trumpistă din punct de vedere ideologic.
Ce bine ar fi...
Shaolin [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 23:12
-5/7
Să poată apărea o astfel de cale...

Dar eu personal sunt sătul de partide artificiale gen USR create prin laboratoarele securității.

Multe hoții și mulți parșivi se pot ascunde în spatele cuvintelor frumoase.

#corupția jos
dar în același timp
#spălarea de bani și delapidarea SUS!
postacei postaci posteaza
ras-putin [utilizator], Sâmbătă, 18 februarie 2017, 0:08
+1/3
get a room...
Exemplus clasic psd asa-i?
Wanheda [utilizator], Sâmbătă, 18 februarie 2017, 3:12
+2/4
Cand te saturi de postat pe maruntzish nici atunci nu o sa te creada nimeni.
papagalul asta e "om de stat"
Iorgovan [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 21:56
+7/9
Vai noua...
Chirica a demonstrat(deconspirat) ca
nicknolteanu [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 22:17
+6/8
in psd,daca seful dragnea arunca '" o suta" jos , ceilalti membrii psd "o iau sus" , grindeanu e primul ,,,,naturlich! si o iau ermetic , sa nu prinda aer,,,,,asa ca de ce ne mira ca nu o iau cind de fapt o iau.
"o decizie ce poate fi discutabila"
grunespferd [utilizator], Sâmbătă, 18 februarie 2017, 1:19
+7/7
Domnule Grindeanu,

ispraviti o data cu sarada asta, faceti-va dumneavoastra un bine, daca nu tarii si devoalati tot planul, sau cat stiti, apoi dati-va demisia de onoare.

Cu alte cuvine "s-ar putea sa va fie rusine" ca "ati fi luat" o decizie "discutabil" de criminala pentru statul de drept in Romania.

Bine, pe scurt, imi e rusine mie, pentru rusinea dumneavoastra. Si mai mult, imi e rusine mie, cu mine insumi ca poate nu am facut destul, si v-am lasat sa ajungeti sa reprezentati Guvernul Romaniei in lume, nemobilizand destula lume sa mearga la vot, lasand astfel cale libera psd-ului, care v-a propus.

Am din ce in ce mai intens sentimentul ca dumneavoastra sunteti terorizat de responsabilitatea pe care o aveti, incapabil sa o purtati, asa ca faceti si credeti orbeste ce va spune seful si prin asta ati ajuns pericolos de rupt de realitate. Sau ca pur si simplu nu intelegeti ce ar trebui sa faceti dumneavoastra ca prim ministru.

Macar iesiti frumos din scena. Asta este alegerea dumneavoastra pesonala, nu a lui Dragnea.

Fiti barbat si faceti pasul necesar, va rog. Cariera dumneavoastra politica in Bucuresti oricum s-a sfarsit.
sau poate ne arati o poza a lui ciolos
Coco Whistle [utilizator], Sâmbătă, 18 februarie 2017, 2:21
+6/6
sfatuindu-se cu niste infractori la masa, noaptea...cind toti parintii stau acasa cu copiii lor.
Grindene,nu ne pacalesti seful este Dagnea
Bradisor [utilizator], Sâmbătă, 18 februarie 2017, 9:36
+3/3
si faci slus in fata lui.
Dublu limbaj
geonicol [utilizator], Sâmbătă, 18 februarie 2017, 9:42
+3/3
Dictionarul nu are suficiente cuvinte pentru a caracteriza mizeria pe care o fac exponentii ciumei rosii.Ne-am saturat de voi,ne e greata ,lehamite,de 27 de ani chinuiti poporul asta.Ati intrat in toate partidele,ati maculat partidele istorice,distrus tot ce a fost bun si frumos in fibra poporului roman,trebuie sa treaca o generatie ca sa ne revenim.Am inceput, dar va fi greu,suntem putini,ati avut grija sa-i alungati pe cei mai buni dintre noi iar celor care au ramas ati incercat si in mare parte ati reusit,sa le spalati creierele.Rusine sa va fie,daca intelegeti acest cuvant.
deci sa fim mai clari.....
Tinam [utilizator], Sâmbătă, 18 februarie 2017, 10:32
+3/3
voi le-ati spus de legile pe care trebuie sa le aliniati cu ce vrea tarlinceanu si dragnea &co si ei v-au raspuns ca va dau banii pentru puscarii!!
ce sa intelegem de aici??
Felul in care comunica psd e naiv
cladob [utilizator], Sâmbătă, 18 februarie 2017, 11:34
+3/3
Sorin Grindeanu: "Dorim din partea CE clarificarea anumitor termeni din raportul MCV. Nu am primit un "To Do List" de la oficialii europeni privind sistemul judiciar din Romania "

Parca am in trait in EU cateva luni inainte si PSD inca nu stie ce vor cei din EU
.. cand iei o decizie..
alex323 [utilizator], Sâmbătă, 18 februarie 2017, 14:14
+3/3
.. cand iei o decizie? ... atunci ai luat vreo decizie? ... acum iei o decizie?..
Cata intelepciune, cata intelepciune
KostasP [utilizator], Sâmbătă, 18 februarie 2017, 16:01
+3/3
Deci nu esti un simplu bufon al lui dracnea, nu? Si noi o sa ne prefacem ca te credem.
HALLO
undeebunulsimt [utilizator], Sâmbătă, 18 februarie 2017, 19:49
+3/3
Grindene! Nu-i nici o creativitate... e BUN SIMT... ceea ce n-aveti VOI... imi pare rau ca te-a prostit sudistul asta... pe bune