1 € 4,6400 1 USD 3,9108sâmbătă 18 nov 2017
Versiune
Mobile
#rezist, slogan ambiguu
LiviusAcris1 [anonim], Vineri, 17 februarie 2017, 16:17
-11/21
prea asemanator cu #resist
Hai sa nu amestecam lucrurile
Vine Tolo si spune ca iraziaza
Miky60 [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 16:19
+14/16
Hai ca o sa se gaseasca omul de pe statul de plata al lui Felix Voiculescu, angajatul Intact Tolo sa spuna ca florile iradiaza de 1 milion de ori mai puternic decat limitele !
Domnule Mihai Sora !
Susufler0 [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 16:21
+12/16
Se pare ca s-a incheiat "iarna rezistentei noastre" si a venit primavara !

PS. #Rezist !
Chemati ministrul mediului...
dexpropriat [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 16:30
+24/26
Oamenii trebuia sa inteleaga ca nu se poate sa aduci flori la proteste, trebuie lasate sa creasca intr-un mediu propice...
nu puneti de ghiveci...
splinty [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 16:33
-12/16
.. incercati cu fruit cake
Respect!
remus2009abc [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 16:57
-1/5
Bravo.

Desi astora de la Guvern le trebuiau un rezist de "fecale", hups
O sugestie
gayon [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 17:44
0/4
pt. protestatarii din Cotroceni, obositi si plictisiti de acelasi slogan, repetat in fiecare seara. Bagati-o pe aia cu copy-paste, specialitatea casei. Ar prinde bine la refacerea imaginii de partid. Multe floricele in fata Presedintelui ar fi minunat. Numai sa nu le apuce dansul primaveratic.
Poate se gaseste o femeie de serviciu
si_mort_va_vad [utilizator], Vineri, 17 februarie 2017, 18:44
0/4
responsabila la cap in cladirea Guvernului si imbiba toaaaaate scaunele si fotoliile voastre cu solutie Anti - Capuse , "( la Mustata Hidoasa doza dubla, ca al lui ieste mai mare ! ) ... asa ... " Dimineata pe racoare " ... ca sa facem hora mare ... nu "Noaptea pe fulgeratura / uite-asa caii sa fura ...", primul cantec invatat in Teleorman la 3 ani ... E lege! Nescrisa!

"Capusele sunt insecte parazite ce populeaza suprafata corpului (sunt ectoparaziti). Majoritatea se gasesc pe tegumentele mamiferelor (sau in blana lor), pe pielea pasarilor sau, mai rar, a reptilelor. Capusele fac parte din aceeasi clasa de insecte cu scorpionii si paienjenii - arahnide, din subclasa acarieni.

Sunt paraziti hematofagi (se hranesc cu sangele gazdelor) si populeaza o singura gazda timp de cateva cateva zile, daca nu sunt indepartate. Cele mai multe cazuri apar primavara si vara (pana tarziu, spre toamna). Muscaturile lor sunt indolore (de aceea prezenta lor nu este simtita de catre gazda).

O parte din capuse nu transmit boli si nici nu determina aparitia unor probleme grave de sanatate gazdei. Altele insa, reprezinta principalul vector al bolii Lyme sau al unui tip particular de menigoencefalita.

In general, capusele tinere au 6 picioare (3 perechi), cele mature au 4 perechi. Sunt de dimensiuni foarte mici, insa pot fi vizibile cu ochiul liber. Masculii sunt negri, femelele sunt negre cu abdomenul rosu. Singura cale de a infecta o noua gazda este contactul fizic (ele nu sar, nu zboara, dar se ataseaza de corpul victimei). Se gasesc de obicei in iarba inalta si de acolo trec direct pe tegumente."