​​Kylian Mbappe a fost decisiv pentru PSG în deplasarea de pe Stade Geoffroy-Guichard, scor 1-0 vs. Saint-Etienne. Jucătorul în vârstă de 20 de ani a înscris golul victoriei oaspeților în minutul 73, când a primit o pasă lobată de la Dani Alves și a șutat fără preluare. Parizienii se află pe prima poziție în Ligue 1, cu 12 puncte (și două meciuri mai puțin disputate) în fața ocupantei locului secund, Lille.

Vezi aici rezumatul partidei dintre St. Etienne și PSG.

Draxler a fost aproape de gol în debutul reprizei secunde, însă Ruffier a fost la post. De cealaltă parte, Kevin Monnet-Paquet (St. Etienne) a trimis peste poartă în finalul partidei și a ratat ocazia de a egala.

Mbappe a marcat 19 goluri în 18 meciuri pe care le-a disputat în acest sezon de Ligue 1, fiind lider în clasamentul golgheterilor și primul jucător francez care reușește această performanță în ultimii 45 de ani. Acesta este urmat de colegul său Edinson Cavani (17 goluri), de ivorianul Nicolas Pepe (Lille, 16) și de Neymar (13).