​FC Voluntari și Astra Giurgiu au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci din etapa a 20-a a Ligii 1. Gazdele rămân pe ultimul loc, cu 12 puncte, în timp ce Astra a urcat pe poziția a cincea, depășind Gaz Metan Mediaș la golaveraj (ambele au 28 puncte, Gazul are un meci mai puțin disputat).

Hodorogea a deschis scorul pentru Voluntari în minutul 50, însă Belu-Iordache avea să stabilească scorul final în minutul 85. Denis Alibec a fost eliminat în minutul 90+3.

FC Voluntari: Vâtcă - A. Vlad, Armaş (Hodorogea 34), Balaur, Bucurică – Ricardinho, I. Gheorghe - G. Deac (Pîrcălabu ’65), Gadze (Kabasele ’62), Căpăţână – Tudorie. Antrenor: Cristiano Bergodi

Astra Giurgiu: Lazar - Belu-Iordache, Cestor, Bejan, Radunovic (Begue ’46) - Mrzljak, Butean - N. Roşu, Alibec, Llullaku – Zoua (Buş ’60). Antrenor: Costel Enache