Chelsea Londra a terminat la egalitate partida disputată împotriva echipei Manchester United, scor 2-2, după ce a reușit să marcheze al doilea gol în ultimul minut de prelungiri. Echipa lui Maurizio Sarri a trecut pe prima poziția a clasamentului provizoriu, iar Jose Mourinho a sărit la bătaie după ce un om din staff-ul lui Chelsea l-a provocat după golul egalizator.

Chelsea a deschis scorul în minutul 21 prin Antonio Rudiger, Martial a întors scorul pentru "diavoli" în repriza secundă, prin dubla reușită în minutele 55 și 73, iar Ross Barkley a adus un punct albaștrilor prin golul reușit în minutul 90+6, ultimul de prelungiri.

După golul de 2-2, un om din staff-ul lui Chelsea a venit și s-a bucurat în fața lui Jose Mourinho. Lusitanul l-a ignorat inițial, însă omul din staff a continuat să-l provoace pe portughez, care a sărit până la urmă de pe scaun și a trebuit să fie oprit de forțele de ordine.

Jose a ridicat trei degete în aer în momentul în care a ieșit de pe teren, amintindu-le fanilor lui Chelsea numărul campionatelor câștigate în perioada când acesta a antrenat echipa.