Faza grupelor Ligii Campionilor a inceput, marti, cu victorie pentru FC Barcelona in fata echipei Juventus Torino, scor 3-0, succese categorice pentru Chelsea Londra (6-0 cu Qarabag) si Paris Saint-Germain (5-0 cu Celtic), dar si un esec al formatiei lui Nicolae Stanciu si Alexandru Chipciu, Anderlecht Bruxelles, in fata gruparii Bayern Munchen, scor 0-3, potrivit news.ro.

Lionel MessiFoto: fcbarcelona.com

Tot marti, Benfica Lisabona a fost invinsa de TSKA Moscova cu scorul de 2-1, dupa ce a condus cu 1-0.

La partida Bayern Munchen - Anderlecht, oaspetii au jucat in inferioritate numerica din minutul 11, cand a fost eliminat Sven Kums. Alexandru Chipciu a fost integralist, iar Nicolae Stanciu a jucat pana in minutul 59. Stanciu a primit un cartonas galben in minutul 53.

Celtic Glasgow - Paris Saint-Germain 0-5

Au marcat: Neymar '19, Mbappe '34, Cavani '40 (penalti), '85, Lustig '83 (autogol)

Grupa C

Chelsea Londra - Qarabag 6-0

Au marcat: Rodriguez '5, Zappacosta '30, Azpilicueta '55, Bakayoko '71, Batshuayi '76, '82

AS Roma - Atletico Madrid 0-0