1 € 4,5883 1 USD 3,9066duminică 20 aug 2017
Versiune
Mobile

Lotul Romaniei pentru meciurile cu Polonia (preliminarii CM 2018) si Chile (amical)

de Adrian Ilincescu Vineri, 19 mai 2017, 19:29
- a A+
Imagine
Selectionerul Christoph Daum a anuntat lotul de jucatori pe care se va baza in dubla cu Polonia (partida din preliminariile pentru Mondialul de fotbal din 2018) si Chile (disputa amicala), informeaza frf.ro.


Disputa cu polonezii va avea loc pe 10 iunie, de la ora 21:45, la Varsovia, in timp ce meciul cu Chile se va disputa pe 13 iunie, de la ora 21:00, pe Cluj Arena.

Lotul Romaniei:

*in paranteza: selectiile/ numarul de goluri

Portari:
Ciprian Tatarusanu (Fiorentina, 43/0), Costel Pantilimon (Watford, 24/0), Florin Nita (FCSB, 0/0), Silviu Lung (Astra, 3/0)

Fundasi: Romario Benzar (FC Viitorul, 5/0), Bogdan Tiru (FC Viitorul, 1/0), Vlad Chiriches (Napoli, 45/0), Cristian Sapunaru (Astra, 21/0), Cosmin Moti (Ludogorets, 10/0), Dragos Grigore (Al Sailiya, 28/0), Alin Tosca (Betis, 5/0), Iasmin Latovlevici (Karabukspor, 11/0), Cristian Ganea (FC Viitorul, 0/0)

Mijlocasi:
Sergiu Hanca (Dinamo, 0/0), Razvan Marin (Standard Liege, 5/1), Eric Bicfalvi (FC Ural, 3/0), Mihai Pintilii (FCSB, 34/1), Nicolae Stanciu (Anderlecht, 12/5), Alexandru Baluta (CSU Craiova, 0/0), Alexandru Chipciu (Anderlecht, 27/4), Bogdan Stancu (Bursaspor, 48/12)

Atacanti: Dorin Rotariu (Club Brugge, 3/0), Gheorghe Grozav (Terek Groznii, 13/3), Florin Andone (Deportivo, 13/1), Denis Alibec (FCSB, 7/1), Andrei Ivan (CSU Craiova, 4/0).

Lista aditionala: Valerica Gaman (Karabukspor, 13/1), Florin Gardos (Southampton, 13/0), Alexandru Matel (Dinamo Zagreb, 17/0), Adrian Popa (Reading, 21/3), Claudiu Keseru (Ludogorets, 18/5).

Iata programul complet al disputelor din grupa tricolorilor:
sursa: frf.ro


¬ 10 iunie 2017: Kazahstan - Danemarca (ora 19:00), Muntenegru - Armenia, Polonia - Romania (ora 21:45)
¬ 1 septembrie 2017: Kazahstan - Danemarca (ora 19:00), Danemarca - Polonia, Romania - Armenia (ora 21:45)
¬ 4 septembrie 2017: Armenia - Danemarca (ora 19:00), Muntenegru - Romania, Polonia - Kazahstan (ora 21:45)
¬ 5 octombrie 2017: Armenia - Polonia (ora 19:00), Muntenegru - Danemarca, Romania - Kazahstan (ora 21:45)
¬ 8 octombrie 2017: Danemarca - Romania, Kazahstan - Armenia, Polonia - Muntenegru (ora 19:00)

S-au disputat in Grupa E:

Romania - Muntenegru 1-1
Danemarca - Armenia 1-0
Kazahstan - Polonia 2-2
Armenia - Romania 0-5
Muntenegru - Kazahstan 5-0
Polonia - Danemarca 3-2
Kazahstan - Romania 0-0
Danemarca - Muntenegru 0-1
Polonia - Armenia 2-1
Armenia - Muntenegru 3-2
Danemarca - Kazahstan 4-1
Romania - Polonia 0-3
Armenia - Kazahstan 2-0
Muntenegru - Polonia 1-2
Romania - Danemarca 0-0

Clasament:

1. Polonia (12-6) 13 puncte   
2. Muntenegru (10-6) 7   
3. Danemarca (7-5) 7   
4. Romania (6-4) 6    
5. Armenia (6-10) 6   
6. Kazahstan (3-13) 2.  

Castigatoarele celor 9 grupe de calificare obtin dreptul de a juca la Campionatul Mondial de fotbal, in timp ce 8 din cele 9 ocupante ale locurilor secunde vor disputa un baraj, in dubla mansa.
2510 afisari


amical de 5 stele
zaboo [utilizator], Vineri, 19 mai 2017, 23:39
+1/3
Chile are o echipa de vis dar e cosmarul oricarei echipe (l-au ingenuncheat pe Messy de curand in finala in Copa America)

https://www.theguardian.com/football/live/2016/jun/26/copa-america-2016-final-argentina-chile-live-score
curios,
victor L [utilizator], Vineri, 19 mai 2017, 19:33
0/0
tare curios: joci amicalele dupa ce joci un meci oficial.
inca 2 comentarii comenteaza