CS Universitatea Craiova si Dinamo Bucuresti au terminat la egalitate, scor 2-2, la Drobeta-Turnu Severin, intr-un meci din cadrul etapei a saptea a fazei play-off a Ligii I de fotbal. Gazdele au evoluat in inferioritate numerica din minutul 88, insa au reusit egalarea in prelungiri.

CS U Craiova a egalat-o in prelungiri pe DinamoFoto: csuc.ro

Golurile dinamovistilor au fost marcate de Romera '56 si Nistor '81, in timp ce pentru olteni au inscris Ivan '13 si Zlatinski '90+2.

In minutul 88, CS U Craiova a ramas in zece oameni, dupa ce Alexandru Mateiu a fost eliminat pentru un fault dur asupra lui Dan Nistor.

Echipele:

CS Universitatea Craiova: Calancea - Dimitrov, Kelici, Barthe (Mazarache '86), Bancu - Mateiu, Zlatinski, Dumitras - Baluta, Ivan, Gustavo (Jazvici '71). Antrenor: Gheorghe Multescu.

Dinamo Bucuresti: Cerniauskas - Romera, Nedelcearu, Dielna, St. Filip - Mahlangu - Hanca (Marici '89), Palici (Busuladzici '65), Nistor - Rivaldinho, Nemec (Bawab '84). Antrenor: Cosmin Contra.

Cartonase galbene: Kelici '49, Bancu '63, Zlatinski '89 / Hanca '49, Cerniauskas '90+1.

Cartonas rosu: Mateiu '88.

Arbitri: Istvan Kovacs (central) - Vladimir Urzica, Valentin Avram (asistenti) - Florin Mazilu (rezerva).

Observatori: Constantin Statescu, Cornel Sorescu.

Partida dintre FCSB si Viitorul se va disputa luni, de la ora 20:30.